کد خبر: ۵۱۸۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
رده بندی که تاج و رفقایش را خوشحال کرد

این رده بندی بسیار عجیب که قطعا ملاک های ضعیفی در تعیین آن بکار گرفته شده، از این پس مورد استفاده دارودسته مهدی تاج و محمود اسلامیان قرار خواهد گرفت تا رقم خوردن غرامت نجومی را توجیه نماید.

در یک رده بندی جدید و عجیب برترین مربیان رده ملی فوتبال دنیا، مارک ویلموتس سرمربی برکنارشده و ناکام تیم ملی ایران که مدتهاست بیکار مانده، در رده نهم قرار گرفت!

به گزارش شفاف، فهرست برترین مربیان فوتبال جهان در دهه اخیر از سوی فدراسیون بین المللی آمار و تاریخ فوتبال اعلام شد. این فهرست شامل سالهای 2011 تا 2020 می شود که در آن، یواخیم لو در صدر قرار گرفته است. دیدیه دشام و تیته رده های بعدی را از آن خود کرده اند.

نکته قابل توجه، حضور مارک ویلموتس در رده نهم و کارلوس کی روش در رده هجدهم این فهرست است. این دو هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را برعهده داشته اند. کی روش طی هشت سال هدایت ایران دو بار به جام جهانی صعود کرد و نمایش های درخشانی در این رویداد با ایران به دنیا نشان داد و در جام ملتهای آسیا نیز تیم ایران را به نیمه‌نهایی رساند اما ویلموتس حتی در مقدماتی جام جهانی هم از پس عراق و بحرین بر نیامد و تیم پرستاره ایران را در لبه پرتگاه حذف قرار داده است.

برترین مربیان ملی دنیا؛ ویلموتس ۹ ، کی‌روش ۱۸ !

البته این نهاد، درفوتبال دنیا رسمیت ندارد و به شکل یک انجمن خصوصی فعالیت می‌کند و تا حال بارها آمارش مورد مناقشه قرار گرفته است.

این رده بندی بسیار عجیب که قطعا ملاک های ضعیفی در تعیین آن بکار گرفته شده، از این پس مورد استفاده دارودسته مهدی تاج و محمود اسلامیان قرار خواهد گرفت تا رقم خوردن غرامت نجومی را توجیه نماید.

فهرست بیست نفر اول این رده بندی، به شرح زیر است:

یواخیم لو (آلمان)

دیدیه دشام (فرانسه)

تیته (برزیل)

اسکار تابارز (اروگوئه)

فرناندو سانتوز (پرتغال)

ویسنته دل بوسکه (اسپانیا)

روبرتو مارتینز (اسپانیا)

ژوزه پکرمن (آرژانتین)

مارک ویلموتس (بلژیک)

گرت ساوتگیت (انگلیس)

ژوزه سامپائولی (آرژانتین)

الخاندرو  سابلا (آرژانتین)

سزاره پراندلی (ایتالیا)

کریس کولمن (ولز)

جمل بلمادی (الجزایر)

زلاتکو دالیچ (کرواسی)

آندری شوچنکو (اوکراین)

کارلوس کی روش (پرتغال)

جان اولاف اندرسون (سوئد)

لارس لاگربرگ (سوئد)

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: