کد خبر: ۵۱۸۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰

واشنگتن همزمان با حضور کارشناسان سازمان بهداشت جهانی « WHO» در چین، برای تحقیق در مورد ریشه های ویروس کرونا که در پایان سال ۲۰۱۹ در شهر «ووهان» در مرکز این کشور ظاهر شد، بار دیگر اتهام خود به چین را مبنی بر دست داشتن این کشور در ایجاد ویروس کرونا، تکرار کرد.

                          پمپئو بار دیگر چین را به شیوع ویروس کرونا متهم کرد

 

به گزارش شفاف؛ «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در این زمینه گفت: چندین بیماری مشابه کرونا در پاییز سال ۲۰۱۹ در یکی از مؤسسه های ووهان وجود داشته است و در میان کارکنان آن شیوع یافته بود.

وی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی که از روز پنجشنبه در چین حضور دارند خواست، با توجه به این داده ها، دولت چین را تحت فشار قرار دهند.

پمپئو اظهار داشت: دولت ایالات متحده آمریکا دلایلی دارد که معتقد است: بسیاری از پژوهشگران در داخل «مؤسسه ویروس شناسی ووهان»، قبل از تشخیص اولین مبتلا به کرونا در پاییز سال ۲۰۱۹، به یک بیماری مبتلا شده بودند که علائم آن با علائم ویروس کرونا و بیماریهای شایع فصلی مشابه است.

وی افزود: پکن همچنان از دادن اطلاعات حیاتی مورد نیاز دانشمندان برای محافظت از جهان در برابر این ویروس کشنده و ویروس های که بعد از این خواهند آمد جلوگیری می کند.

پکن بارها با انتقاد از نحوه برخورد مقامات آمریکایی با این موضوع مبنی بر اینکه این ویروس از یکی از آزمایشگاه های شهر ووهان چین سرایت کرده، آن را رد کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: