کد خبر: ۵۱۸۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه ۲۰ استان کشور در بودجه ۱۴۰۰ دچار کاهش بودجه شده اند، گفت: از نمایندگان مجلس یازدهم انتظار می‌رود توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشته باشند.

                          کاهش بودجه ۲۰ استان در بودجه ۱۴۰۰

به گزارش شفاف،  علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه)‌پارلمان، طی تذکر شفاهی اظهار داشت: اتفاقی درخصوص احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه رخ داده که بر این اساس شاخص‌ها را بر مبنای محرومیت، جمعیت، معکوس درآمد استان، نرخ بیکاری و عدم توسعه استان در نظر گرفته اند که با این حساب ۲۰ استان کشور در بودجه ۱۴۰۰ دچار کاهش بودجه شده اند.

وی افزود: استان‌هایی از قبیل سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، اردبیل، یزد، کرمان، خوزستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گلستان، خراسان شمالی و جنوبی، مازندران و سمنان شامل این اتفاق می‌شوند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبارات برخی از این استان‌های مذکور بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است. به همین دلیل پیشنهاد داریم که با توجه به بازگشت این اعتبارات، اصلاحات مورد تجدیدنظر قرار گیرد و حداقل مانند امسال شود.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پس از بازگشت این اصلاحات از جانب شورای نگهبان به صحن، ضرورت دارد نمایندگان به این اصلاحات رأی بالا دهند و از رئیس مجلس و نمایندگان مجلس یازدهم انتظار می‌رود توجه ویژه‌ای به مناطق محروم داشته باشند.

خانی افزود: انتظار ما این است که توزیع عادلانه ازمحل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده براساس شاخص‌های جمعیت، محرومیت و مساحت، این اصلاحات اعمال شود، در غیر این صورت بودجه ۲۰ استان کاهش می‌یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: