کد خبر: ۵۱۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

روسیه علیه یک افسر پلیس که گفته می‌شود به درز اطلاعاتی منجر به شناسایی مسموم‌کنندگان ناوالنی متهم است، پرونده جنایی باز کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز،  این افسر در صورت گناهکار شناخته شدن به دلیل سوءاستفاده از موقعیت با ۱۰ سال حبس روبرو می‌شود. وی ماه گذشته میلادی بازداشت شده و اکنون در حصر خانگی به سر می‌برد.

مقام‌های روسیه این افسر پلیس را به افشای اطلاعات محرمانه‌ای از یک پایگاه داده‌ به شخص ثالث متهم می‌کنند این اطلاعات درباره سفر افراد در سراسر روسیه بوده است.

روزنامه RBC امروز (سه شنبه) نوشت، دولتمردان این افسر را به درز اطلاعات سری از یک مرکز داده به یک شخص ثالث متهم کرده‌اند این اطلاعات درباره مسافرت برخی افراد در سراسر کشور بوده است. گفته شده این اطلاعات درباره پروازهای عوامل نیروهای امنیتی اف اس بی که در امور تسلیحات شیمیایی تخصص دارند بوده است. این افراد سال‌ها ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را زیر نظر داشته و تعقیب می کردند.

بلینگکت، وبسایت تحقیقی و رسانه روسی اینسایدر ماه گذشته میلادی این تحقیقات را با همکاری مجله اشپیگل و شبکه خبری سی.ان.ان منتشر کردند.

جورجی آلبروف، یکی از متحدان ناوالنی در توئیتی نوشت: بازرسان به دنبال مسموم کنندگان ناوالنی یا زندانی شدن آنها نیستند بلکه به دنبال افشا کنندگان این داده‌ها هستند.

ناوالنی پس از مسمومیت در سیبری در اوت ۲۰۲۰ برای درمان پزشکی به آلمان منتقل شد و روز یکشنبه در بازگشت به روسیه در فرودگاه بین‌المللی مسکو بازداشت شد و برای ۳۰ روز تا زمان دادگاهی در بازداشت به سر می‌برد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: