کد خبر: ۵۱۸۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

وزیر دفاع ترکیه و هیات همراهش سه شنبه شب با رئیس و نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد.

                          دیدار وزیر دفاع ترکیه با رئیس اقلیم کردستان عراق

به گزارش شفاف، از پایگاه خبری «شفق نیوز»، در بیانیه ریاست اقلیم کردستان عراق آمده است: «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه و هیات همراهش با «نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد.

این بیانیه افزود: دو طرف در این دیدار بر حفظ امنیت و ثبات منطقه و اهمیت هماهنگی بین عراق و اقلیم کردستان این کشور و ترکیه برای حفظ ثبات منطقه تاکید کردند.

بیانیه تصریح کرد: بارزانی از ترکیه به خاطر همکاری با عراق و اقلیم کردستان این کشور در جنگ علیه داعش تشکر و بار دیگر بر عدم اجازه برای تبدیل خاک عراق و اقلیم کردستان این کشور به سکویی برای تهدید ترکیه و کشورهای همسایه تاکید کرد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: بارزانی ابراز امیدواری کرد که عراق وظیفه خود در این زمینه را ایفا کند و به هیات ترکیه ای اطمینان داد که اقلیم کردستان عراق عامل امنیت و ثبات منطقه خواهد بود.

این بیانیه افزود: دوطرف راه های توسعه روابط بین عراق و اقلیم کردستان این کشور با ترکیه در همه زمینه ها را در کنار روابط بین اربیل و بغداد و مشکلات پیش روی فرایند سیاسی و جنگ علیه داعش و زمینه های همکاری و هماهنگی بین دو طرف و اوضاع منطقه را بررسی کردند.

در پایان بیانیه آمده است: دوطرف بر اهمیت توافقنامه سنجار و لزوم اجرای آن و محافظت از مرزها تأکید کردند.

وزیر دفاع ترکیه و هیات همراهش در دیدار با «مسرور بارزانی» رئیس دولت محلی اقلیم کردستان عراق نیز درباره آخرین تحولات عراق و منطقه و راه های تقویت روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار همچنین بر لزوم همکاری مشترک برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تاکید شد.

وزیر دفاع ترکیه در دیدار امروز خود با «مسعود بارزانی» رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق نیز بر لزوم امنیت و ثبات منطقه و توسعه روابط ترکیه با عراق و اقلیم کردستان این کشور تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: