کد خبر: ۵۱۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

نمکی گفت:عده ای لجبازی می کنند اما نمی دانم با چه کسی، اگر کرونا را بردیم افتخار جمهوری اسلامی است نه وزارت بهداشت.

لجبازی نکنید کرونا آبروی جمهوری اسلامی است نه وزارت بهداشت

به گزارش شفاف،سعید نمکی، وزیر بهداشت در دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران درود به روح شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت کشور گفت: من بی ریا و خالصانه می‌گویم هر وقت برای شهیدی یا مرتبط با شهدا صحبت می‌کنم به شدت احساس حقارت می‌کنم. احساس می‌کنم نه شان و منزلت آن را دارم که در محفلی که از شهدا صحبت می‌شود نه درکی دارم از آن که درباره شان و منزلت شهدا صحبت کنم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در شیعه نوع نگاه خاصی به نام مقدس شهید داریم افزود: از کودکی روح، جان و جسمم آمیخته با نوعی قداست نام شهدا به ویژه سالار شهدا بود، در آغوش مادر در محفل امام حسین (ع) اندیشه ام شکل گرفت و فکر می‌کردم در شیعه شهادت و شهید اینگونه والا مقامی را تصویر می‌کنیم. استاد چکناواریان در سازمان برنامه و بودجه گفتم چرا سمفونی شهید را تمام نمی‌کنید؟ با تعجب برآشفت و گفت: "می دانی این سمفونی برای چه کسانی ساخته می‌شود؟ سمفونی شهید است. می‌دانی نام شهید چقدر والاست؟ می‌دانی چقدر باید تلاش کرد که شان والای آن‌ها در موسیقی ظهور کند؟ "

سعید نمکی با گفتن ازاینکه کمک کنید که دستاورد عظیم مان حفظ شود که برای بنده به عنوان سرباز این عرصه باعث غصه و دلتنگی است ادامه داد: این غصه و درد ماست که عده‌ای به گونه‌ای بی توجهی یا عادی انگاری می‌کنند یا لجبازی می‌کنند. با چه کسی را نمی‌دانم. وقتی عزیزترین فرزند فاطمه در حسینیه می‌نشیند با آن سقف بلند و فضای فراخ تک و تنها در عزای جده سادات گریه می‌کند و برخی به شیوه‌های دیگر رفتار می‌کنند را نمی‌فهمم. علت آن را نمی‌فهمم. چه چیزی را می‌خواهیم اثبات کنیم و دنبال چه چیزی می‌گردیم. اگر کرونا را بردیم، افتخار جمهوری اسلامی ست نه وزارت بهداشت و اگر ببازیم آبروریزی جمهوری اسلامی ست نه وزارت بهداشت! این را باید همه بفهمند.

امروز در این عرصه بین المللی هیچ پدیده‌ای افتخار آمیز‌تر این نیست که به دنیا بگوییم علیرغم همه فشار‌های حداکثری جمهوری اسلامی ایران در بالاترین جایگاه را کسب کرده است. خوشبختانه امروز به عرصه واکسن کرونا پا می‌گذاریم و خواهید دید با لطف خدا و دعای خانواده شهدا یکی از بهترین و موفق‌ترین تولید کنندگان واکسن جهان خوایم بود و این را اثبات خواهیم کرد. این ملت همان ملتی است ۸ سال دفاع مقدس میلیمتری از خاکش را در سر هیچ میزمذاکره‌ای از دست نداد. این همان ملتی است که در عرصه مبارزه با کرونا در مدیریت و ساخت دارو‌ها موفق خواهد شد. ۵۵ روزه ماسک و گان‌هایی را تولید کردیم که وارد می‌شد و حالا به صادرات این تجهیزات رسیده ایم. این همان ملتی است که به قول شهید سردار قاسم سلیمانی ملت امام حسین (ع) است و با شیوه امام حسین (ع) مبارزه می‌کنیم و توفیق به دست می‌آوریم. عرصه تولید واکسن به خوبی پیش می‌رود.

وزیر بهداشت افزود: برای واردات واکسن مذاکراتی داشتیم و خوشبختانه به سرانجام رسیده و امیدواریم قبل از ۲۲ بهمن واکسن وارداتی را که از منابع مطمئن و بدون دغدغه است به گروه‌های هدف تزریق کنیم.

وی تاکید کرد: به آبروی فاطمه زهرا (س) و خون همه شهدا و جانبازان و ایثارگران عزیز این مملکت شر این ویروس منحوس از مملکت دور خواهد شد و روز‌های خوبی را برای مردم سرزمین خواهیم داشت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: عده ای عادی انگاری یا لجبازی می کنند اما نمی دانم با چه کسی لجبازی می کنند. اگر کرونا را بردیم افتخار جمهوری اسلامی است نه وزارت بهداشت و اگر کرونا را باختیم آبروریزی جمهوری اسلامی است نه وزارت بهداشت.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: