کد خبر: ۵۱۸۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر تهران در خصوص بسته دوم محرک اقتصادی در شرایط کرونا، از حذف مهلت شروع عملیات ساختمانی در پروانه‌های ساختمانی خبر داد.

به گزارش شفاف، محمد سالاری با بیان اینکه مهلت شروع عملیات ساختمانی در پروانه‌های ساختمانی حذف شد گفت: یکی از مشکلات عموم شهروندان که در ملاقات‌های مردمی حوزه شهرسازی و معماری مناطق با آن مواجه بودم، اعتراض به محدودیت بیش از حد مهلت آغاز عملیات اجرایی ساختمان که در پروانه‌های ساختمانی درج می‌شود، بود.

وی ادامه داد: این موضوع را مستمرا در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، پیگیری کردم و نهایتا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، بندی را در این خصوص به لایحه بسته دوم محرک اقتصادی در شرایط کرونا اضافه کرد و خوشبختانه پس از ارائه توضیحاتم در مورد ضرورت آن در صحن شورا، با همراهی همکاران عزیزم به تصویب رسید و اکنون منتظر تایید هیئت تطبیق فرمانداری هستیم.

سالاری در خصوص این مصوبه اظهار داشت: به موجب این تصمیم شورای شهر تهران، مهلت یک، دو و یا سه ساله مندرج در پروانه‌های ساختمانی که تاکنون مرسوم بوده، حذف می‌شود و مهلت اعتبار پروانه‌های صادره جهت شروع عملیات ساختمانی برابر با مدت زمان لازم برای پایان ساختمان از زمان صدور پروانه و مطابق با جدول شماره ۱ ذیل بند پنجم (۵) ماده یکم (۱) مصوبه عوارض مجوز افزایش مهلت شروع و اتمام عملیات ساختمانی، ابلاغی به شماره ۱۶۰.۲۵۳۱.۳۳۵۷۹ مورخ ۱۵ بهمن ۹۷ برای پروانه‌های من بعد خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی در ایام محدودیت‌های اجتماعی و اوج گیری مجدد این ویروس و تاثیرات جدی آن بر وضعیت اجتماعی و اقتصادی شهروندان، مهلت شروع عملیات ساختمانی پروانه‌های صادر شده که مهلت اعتبار آن‌ها جهت شروع عملیات ساختمانی از تاریخ ۱ اسفند ۹۸ به بعد باشد به شرح ذکر شده، خواهد بود.

گفتنی است، سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران خواستار حذف محدودیت بیش از حد مهلت آغاز عملیات اجرایی مندرج در پروانه‌ها ساختمانی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: