کد خبر: ۵۱۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

وزیر دفاع تونس در سخنانی از سوء استفاده عناصر مشکوک و تروریستی از تظاهرات شبانه ملت این کشور خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از العین الأخباریه، ابراهیم البرتاجی، وزیر دفاع تونس در سخنانی در جریان نشست پارلمان کشورش درباره اوضاع امنیتی این کشور با اشاره به تظاهرات مردمی ملت تونس، اظهار کرد: مقامات به اطلاعاتی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند عناصر مشکوکی در تظاهرات مردمی حضور داشته و می‌خواستند از اعتراضات سوءاستفاده کنند.

وی تصریح کرد: این عناصر با ازسرگیری تظاهرات شبانه در تونس درصدد سوء‌استفاده از آن برای انجام عملیات‌های تروریستی و برهم زدن ثبات کشور بودند.

البرتاجی افزود: اخیراً شماری از عناصر تکفیری بازداشت شدند و مقداری سلاح و کوکتل مولوتف کشف و ضبط شده است.

العین الأخباریه نیز سه‌شنبه فاش کرد که گروه‌های تروریستی درصدد سوق دادن تظاهرات مردمی به سمت ایجاد یک بحران امنیتی بزرگ هستند و در همین راستا، از مخازن مخفی سلاح در برخی مناطق پایتخت تونس استفاده می‌کنند.

در همین حال، منابع رسانه‌ای تونس از خروج ابراهیم البرتاجی از نشست پارلمان در پی اعتراض برخی نمایندگان به اظهارات مطرح شده وی درباره تظاهرات مردمی خبر دادند.

ایستگاه رادیویی "موازییک FM" تونس در این باره گزارش داد که تعدادی از نمایندگان نارضایتی خود را از برخی اظهارات ابراهیم البرتاجی در جلسه پارلمان ابراز داشتند.

این نمایندگان گفتند که اظهارات البرتاجی درباره حضور برخی از اهالی مناطق داخلی تونس در تظاهرات منطقه ساحل غیر قابل قبول است.

طبق این گزارش، البرتاجی پس از اعتراض نمایندگان از اتفاق رخ داده عذرخواهی کرد و جلسه پارلمان را ترک کرد.

طی چند روز گذشته مناطق و استان‌های زیادی در تونس شاهد اعتراضات مردمی به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی بوده است.

در جریان این اعتراضات، اقدامات آشوبگرانه، تخریب و درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جوانان تونسی رخ داد.

به دنبال این اعتراضات وزارت کشور تونس دوشنبه از بازداشت ۶۳۰ تن خبر داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: