کد خبر: ۵۱۸۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

رئیس سازمان بهزیستی طبق بخشنامه ای به ادارات کل بهزیستی بر لزوم آماده باش و استفاده از ظرفیت‌های این سازمان و دستگاه‌های مسئول در نقاط سردسیر برای کمک به افراد بی سرپناه تاکید کرد.

به گزارش شفاف،قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور بخشنامه‌ای بر لزوم آماده باش بیش از پیش و استفاده از ظرفیت‌های این سازمان و دستگاه‌های مسئول در سطح استان‌ها خصوصا در نقاط سردسیر برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرموثر بی سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تاکید کرد.

در این بخشنامه تاکید شده است که ادارات کل بهزیستی ضمن آمادگی کامل برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی از ظرفیت‌های سازمان و دستگاه‌های مسئول در سطح استان بهره گیری لازم را داشته باشند.

متن این بخشنامه که خطاب به مدیران کل بهزیستی استان‌ها صادر شده بدین شرح است: بـا توجه به برودت ناگهانی و افت شدیـد دمای هوا و نظر به تاکیـد مقام عالی وزارت مبنی بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت آماده باش مراکز بهزیستی و ساماندهی اقشار آسـیب پذیر جامعه بویژه افراد بی خانمان و در راستای وظایف ذاتی سازمان در حمایت از گروه‌های هدف، مقتضی است دستور فرمایید در اسرع وقت نسبت به انجام موارد ذیل و ارائه گزارش نتایج، اقدام موکد صورت پذیرد:

۱- تشکیل کارگروه ویژه جهت اقدام لازم و آمـاده سازی کلیه مراکز تحت نظارت سازمان جهت پـذیرش فوری و اولیه و ارائه خـدمات به گروه‌های هـدف با رعایت دسـتورالعمل‌های بهـداشتی و پیش بینی قرنطینه (به تفکیک گروه‌های هدف) در حوزه‌های مرتبط (توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری).

۲- انجام تعاملات لازم برون سازمانی با دستگاه‌های استانی مرتبط با امر ساماندهی افراد بی سرپناه و بی خانمان بویژه شهرداری و اسـتانداری بـا تاکیـد بر فوریت موضوع و تسـریع در امر اسـکان و تـامین غـذا برای اقشار فوق الـذکر در گرمخانه‌ها و شلتر‌های استان با رعایت پردستورالعمل های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان.

۳- متناسب با گروه‌های هـدف هر حوزه (توانبخشـی، اجتماعی و پیشـگیری) هماهنگی‌های لازم بـا مراکز تابعه اعم از مراکز دولتی و غیردولتی، انجمن‌ها و موسـسات خیریه و ... جهت پـذیرش فوری و ارایه خدمات به گروه‌های هدف با قید فوریت صورت پذیرد.

۴- رعایت نکات ایمنی در کلیه مراکز نگهداری سازمان و کنترل وسایل گرمایشی مد نظر قرار گیرد.

۵- کلیه اقدامات انجام شده با رعایت اصل رازداری حرفه‌ای مستندسازی گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار