کد خبر: ۵۱۸۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

بدون اغراق می توان گفت امروزه کسی حوصله ندارد که منتظر به جوش آمدن آب درون کتری آن هم بر روی شعله بماند. عجله، کمبود زمان و کاهش صبر و حوصله، دلیلی است که بیشتر مردم به سمت و سوی وسایل برقی روی می آورند. به خصوص که چای ساز که زمینه آماده سازی بهترین و دلچسب ترین نوشیدنی را برای شما فراهم می کند. اگر چای ساز خراب شد، نبودن آن به شدت احساس می شود. در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات در تعمیر چای ساز بلانزو و آاگ اشاره کنیم. نکات کاربردی که نه تنها برای این دو برند کارساز خواهند بود، بلکه برای تعمیر دیگر برند ها نیز می توانید به آن رجوع کنید.

مهم ترین نکات در تعمیر چای ساز بلانزو و آاگ

آشنایی با قطعات مختلف دستگاه چای ساز

چای ساز یا کتری برقی از هر نوع برندی که باشد از قطعات زیر تشکیل می شود که صحت و سلامت مجموعه این قطعات، باعث فعالیت مناسب دستگاه می شود و به طور مناسب و استاندارد، آب درون مخزن کتری را به جوش می آورد و در اختیار شما قرار می دهد. چای ساز از سه بخش، کتری، سینی و قوری تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها نیز دارای قطعات متفاوتی هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 ترموستات چای ساز، المنت چای ساز و دکمه های خاموش/ روشن چای ساز، از قطعات موجود در کتری چای ساز هستند. سینی چای ساز هم از دیگر متعلقات دستگاه می باشد که کتری و قوری بر روی آن قرار می گیرند. این سینی نیز از قطعات مهم و متعددی نظیر فیوز حرارتی، المنت قوری چای ساز، برد چای ساز، سوکت، کابل و کوپل ترموستات چای ساز تشکیل شده است و هم چنین خود قوری چای ساز. در صورتی که همه این قطعات سالم باشند دستگاه نیز عملکرد درستی خواهد داشت. در غیر این صورت لازم است گزینه تعمیر چای ساز بلانزو و یا تعمیر چای ساز آاگ  را انتخاب کنید.

جانمایی در هنگام نصب دستگاه، چگونگی استفاده و چگونگی نگهداری، از مهم ترین نکات در تعمیر چای ساز می باشند. اگر این موارد را به درستی رعایت کنید می توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید.

·        زمانی که از جانمایی و محل قرار گیری چای ساز اطلاع کافی نداریم

در مرحله اول، جانمایی مناسب برای محل قرار دادن دستگاه می باشد. آن را از حرارت و تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید. به عبارت دیگر در کنار اجاق گاز نگذارید. هم چنین در صورتی که در نزدیکی پنجره قرار دارد، با تنظیم پرده محافظ، از تابش  مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. حرارت و گرما باعث آسیب به دستگاه چای ساز می شود. درصورت عدم رعایت این موضوع، کار به تعمیر چای ساز بلانزو ختم می شود و چاره ای جز تعمیر آن نیست. البته با کمک و مشورت تعمیرکار و متخصص، می توانید بهترین مکان را برای قرار دادن دستگاه انتخاب کنید.

مهم ترین نکات در تعمیر چای ساز بلانزو و آاگ

·        زمانی که دستگاه چای ساز روشن نمی شود

یکی از ایرادات متداول و البته شوکه کننده، روشن نشدن دستگاه چای ساز بلانزو است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که کابل دستگاه به درستی در پریز قرار نگرفته باشد و یا اینکه به دلیل هرز شدن رشته سیم ها، جریان برق به درستی انتقال پیدا نکند. از دیگر دلایل بروز این اتفاق، خرابی  برد الکترونیکی دستگاه می باشد. لازم است کلیه این موارد را بررسی کنید و در صورت رفع نشدن، تعمیر چای ساز بلانزو را به فردی متخصص واگذار کنید.

·        زمانی که آب از دستگاه چای ساز نشت می کند

گاهی در هنگام استفاده از دستگاه چای ساز و زمانی که آب به مرحله جوش می رسد، با خروج آب از کتری دستگاه مواجه می شوید که به این موضوع نشتی آب از چای ساز گفته می شود. نشتی زمانی رخ می دهد که بیش از حد در کتری آب ریخته اید. هم چنین ذوب شدن فلز زیر کتری، فرسودگی صفحه زیر کتری و جدا شدن طلق داخل کتری از دیگر موارد نشتی آب از چای ساز آاگ می باشد.در این حالت، تعمیر چای ساز آاگ ضروری می باشد.

·        زمانی که چای ساز، خاموش نمی شود

ممکن است این صحنه برای شما آشنا باشد، در حالی که آب به جوش آمده و کار تمام شده اما دستگاه چای ساز خاموش نمی شود. از مهم ترین قطعات مرتبط با این موضوع، ترموستات می باشد که لازم است مورد بررسی قرار گیرد. چرا که ترموستات است که میزان دمای سرد و گرم را تشخیص می دهد و پس از به جوش آمدن آب با اعلام هشداری، باعث خاموشی خودکار دستگاه می شود. در این مرحله، تعمیر چای ساز باید به درستی و با دقت و ظرافت بسیاری صورت گیرد. ترموستات قطعه حساس و مهمی است و لازم است فردی متخصص نسبت به رفع آن اقدام کند.

نقش نمایندگی تعمیرات چای ساز بلانزو

چای ساز بلانزو، یکی از برند های کشور ترکیه است که به دلیل محبوبیت و کیفیت بالا، طرفداران زیادی در نقاط مختلف جهان پیدا کرده و وارد بازار ایران نیز شده است. به دلیل خدمات تعمیراتی ویژه که از طریق تخصص و تجربه کارآمد کارشناسان و تکنسین ها بدست آمده، نمایندگی تعمیرات چای ساز بلانزو به راحتی و بدون دردسر همراه با دقت و تعهد، کار تعمیر را انجام می دهد و دیگر نیازی نیست کتری معمولی را از گنجه و یا انبار بیرون بیاورید و زمان ارزشمند خود را تلف کنید.

نقش نمایندگی تعمیرات چای ساز آاگ

اگر به دنبال مشاوره مداوم و ضمانت خدمات تعمیرات هستید نمایندگی تعمیرات چای ساز آاگ، گزینه مناسبی برای مراجعه می باشد. البته منظور از مراجعه، مراجعه حضوری نمی باشد. چرا که این نمایندگی ها کار را بسیار آسان کرده اند و تعمیرکاران به صورت مجهز در محل و منزل، اقدام به تعمیر دستگاه خراب می کنند و دیگر نیازی نیست که شما این دستگاه ها را به محل نمایندگی انتقال دهید.

نتیجه گیری

با آگاهی نسبت به مهم ترین نکات در تعمیر چای ساز بلانزو و آاگ تا حدودی با فرآیند عملکرد دستگاه و قطعات آن آشنا شدید. دانستن این مسائل به شما کمک می کند که بهترین مراقبت از دستگاه را انجام دهید و در صورت مشاهده مشکلاتی از این دست، بتوانید آن را شناسایی و عیب یابی کنید. البته در صورتی که به مسائل فنی و تخصصی اشرافی ندارید، توصیه نمی شود که دست به کار تعمیر بزنید. می توانید با مشاوره و ارائه خدمات متخصصین، اطلاعات فنی خود را نیز افزایش دهید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار