کد خبر: ۵۱۸۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

ایستگاه فضایی بین المللی اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از "مایکل هاپکینز"(Michael Hopkins) مهندس پرواز ماموریت "اکسپدیشن-۶۴" منتشر کرد.

به گزارش شفاف، ایستگاه فضایی بین‌المللی با منتشر کردن این تصویر از هاپکینز نوشت: مایکل هاپکینز مهندس پرواز داخل هوابند "کوئست"(Quest) است و در حال پیکربندی ابزار مورد نیاز برای راهپیمایی‌های فضایی برنامه‌ریزی شده است. این راهپیمایی‌های فضایی  به منظور حفاظت از بخش خارجی ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام خواهد شد. هوابند یا قفل هوا یک دستگاه تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله‌ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشارهوا هم سطح نیستند را می‌دهد. در واقع در محیط‌هایی که یک سمت فشار هوا کم و سمت دیگر هوای پرفشاری در جریان است، برای ایجاد ارتباط بین این دو محیط از هوابند استفاده می‌شود و این هوابند در بین این دو قرار می‌گیرد. هوابند "کوئست"، هوابند اصلی ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

سایت "مرکوری نیوز" در این باره نوشت: دو فضانورد ناسا به نام‌های مایکل هاپکینز و ویکتور گلاور در حال آماده شدن برای انجام دو راهپیمایی فضایی هستند که این راهپیمایی‌ها به آنها کمک خواهد کرد تا ایستگاه فضایی بین‌المللی را ارتقا داده و از آن حفاظت کنند. فضانوردان ناسا روزهای چهارشنبه(۲۷ ژانویه) و دوشنبه هفته آینده(اول فوریه) پیاده‌روی فضایی را انجام خواهند داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار