کد خبر: ۵۱۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶

با افزایش ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از اینکه محدودیت‌های کرونایی جدید در چین، مصرف سوخت در این کشور کاهش دهد، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازار‌های جهانی کاهش یافت.

پایان هفته گذشته با کاهش قیمت نفت
به گزارش شفاف، با افزایش ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از اینکه محدودیت‌های کرونایی جدید در چین، مصرف سوخت در این کشور کاهش دهد، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازار‌های جهانی کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۶۹ سنت کاهش ۵۵.۴۱ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸۶ سنت کاهش ۵۲.۲۷ دلار معامله شد.

بر اساس این گزارش، در مجموع ذخایر نفت خام آمریکا به طرز شگفت انگیزی ۴.۴ میلیون بشکه در هفته‌های اخیر افزایش یافته است درحالی که انتظار می‌رفت ۱.۲ میلیون بشکه کاهش یابد.

بنا بر اعلام شرکت بیکر هیوز، شرکت‌های انرژی آمریکا با افزایش قیمت نفت در چند ماه گذشته، برای نهمین هفته متوالی، بر تعداد دکل‌های نفت و گاز فعال این کشور افزودند، اما هنوز تعداد این دکل‌ها ۵۲ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.

سازمان حمل و نقل آمریکا اعلام کرد مسافرت‌های جاده‌ای در آمریکا در ماه نوامبر ۱۱ درصد کاهش یافت که کاهش شدیدتری نسبت به ماه اکتبر بوده است.

لوئیس دیکسون، تحلیلگر ریستاد انرژی گفت: «به نظر می‌رسد موج دوم همه گیری ویروس کرونا در چین همچنان ادامه دارد و شیوع روزانه افزایش می‌یابد و به مناطق مختلف از جمله شانگ‌های کشیده می‌شود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: