کد خبر: ۵۱۸۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

معاون توسعه تعاونی‌ها و تشکل‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعداد ۵۱۸ روستا بازار در کل شهر‌های کشور ایجاد می‌شود که تولیدات روستایی را به دست مردم شهرنشین رسانده و به فروش برسانند.

                          تعداد ۵۱۸ روستا بازار در کل کشور ایجاد می‌شود

به گزارش شفاف، محمدرضا شاه پسند در بازدید از شبکه تعاون روستایی شهرستان بناب که حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی نماینده مردم بناب اظهار داشت: روند تعاون در شهرستان روند خوبی دارد، ولی مانند بیشتر تعاونی‌های کشور نیاز به اصلاح دارد و با توجه به مبنای بسیار قدیمی تعاون، اگر بتوانیم تغییراتی را که مدنظر داریم شکل دهیم خدمت بسیار خوبی به کشاورزان و سهامداران ارائه می‌دهند.

وی با اشاره بر این موضوع که استفاده از زیرساخت‌های خوب شبکه از مسیر اصلی واژه تعاون منحرف شده است، افزود: این خدمات نباید فقط در حوزه مبادلات و توزیع نهاده‌ها و سوخت باشد بلکه در حوزه خدمات فنی و واحد‌های تولیدی و کشاورزان و در قالب زنجیره ارزش هم با توجه به قابلیت زیرساختی تعاونی ها، می‌توانیم در حوزه عمل شرکت‌ها موجب افزایش بهره وری و نهایتاً سود کشاورزان گردیم.

معاون توسعه تعاونی‌ها و تشکل‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی‌ها با توجه به اساسنامه بسیار قوی که دارند باید از جنبه قدرت وارد شده و از خرد جمعی بهره بگیرند و به حوزه‌های زنجیره ارزش وارد شوند.

وی ادامه داد: در حوزه تعاون روستایی با حذف واسطه ها، بدون واسطه تولیدات محصولات کشاورزی، باغی و روستایی را به شهر‌ها و دست مردم برسانیم که به واسطه روستا بازار‌ها این عمل تحقق می‌یابد.

شاه پسند با بیان اینکه حذف واسطه باعث افزایش سود کشاورز و روستایی و کاهش قیمت برای مردم شهر می‌شود افزود: تعداد ۵۱۸ روستا بازار در کل شهر‌های کشور ایجاد می‌شود که تولیدات روستایی را به دست مردم شهرنشین رسانده و به فروش برسانند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم انتقال مفاهیم منبعث از اساسنامه و قانون را با مباحث آموزشی به مدیران عامل را در نظر داریم که مدیرعامل با اطلاعات بالا با ارائه برنامه روشن به هیئت مدیره موجب سودآوری شرکت و ارائه خدمات بهینه کشاورزان بشوند.

شاه پسند گفت: در برنامه کلی در تشکل‌ها در نظر داریم با هماهنگی با امور اقتصادی، نهاد ریاست جمهوری با گرفتن وام‌هایی با درصد کم برای حمایت از تشکل‌ها زمینه ارائه خدمت به کشاورزان را فراهم بیاوریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: