کد خبر: ۵۱۸۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲

اتلتیکومادرید می‌تواند در پایان فصل با ۱۰۰ امتیاز قهرمان لالیگا شود.

به گزارش شفاف و به نقل از آس، اتلتیکومادرید صدرنشین برجسته لالیگا است نه به این خاطر که کسی چیزی را هدیه کرده باشد. این تیم در حال پرواز است و روی دور پیروزی قرار دارد. روخی بلانکو با این روند تنها  قهرمان نخواهد شود، بلکه می‌تواند رکوردهای فوق العاده‌ای را هم به ثبت برساند. شاگردان دیگو پابلو سیمئونه تاکنون ۴۷ امتیاز کسب کردند و یک بازی دیگر باید انجام دهند تا نیم فصل تمام شود، یعنی می‌توانند ۵۰ امتیازی شوند. با این سرعتی که قرمز و سفیدپوشان پیش گرفته اند می توانند ۱۰۰ امتیاز کسب کنند و یک رکورد در لالیگا به ثبت برسانند. 

با این حال اتلتیکو بازی به بازی پیش می‌رود و با همین تفکر از ۱۵ بازی اخیر ۱۴ برد کسب کرد و تنها مغلوب رئال مادرید شد. این بردها موجب شدند هفت امتیاز بیشتر از سفیدپوشان و ۱۰ امتیاز از بارسلونا با یک بازی کمتر به دست آوردند. روخی بلانکو در دو بازی اخیرش نشان داده است که می‌تواند کامبک بزند. به همین خاطر اغلب سرمربیان ترس رویارویی با اتلتیک را دارند چون اگر این تیم پیش بیفتد شکستش غیرممکن است. حتی ایبار و والنسیا که از این تیم پیش افتادند هم بازی را با شکست به پایان رساندند. تیم سیمئونه هم شکست ناپذیر است و هم زمانی که ضربه می خورد خود را نمی بازد. در دو بازی آخر مانند دیدارهای قبلی تشنگی لوییس سوارس برای گلزنی کاملا قابل مشاهده بود. 

اتلتیکو همچنین در پیچیچی (بهتربن گلزن لالیگا) و سامورا (بهترین دروازه‌بان لالیگا) صدرنشین است. سوارس پس از تعیین کننده ظاهر شدن مقابل والنسیا، ایبار، آلاوس و ختافه در آخرین هفته ها اکنون با انجام ۱۵ بازی و به ثمر رساندن ۱۲ گل در صدر برترین گلزنان لالیگا قرار دارد. فصل گذشته بهترین گلزن اتلتیکو آلوارو موراتا بود که ۱۲ گل به ثمر رساند. 

در بخش دفاع، یان اوبلاک در سه بازی از چهار دیدار اخیرش دروازه‌اش باز شد و تقریبا روی روند بد قرار گرفته است اما او در ۱۸ بازی تنها هشت گل دریافت کرده است. دروازه‌بان اسلوونیایی در فصل ۱۶-۲۰۱۵ و لیانیو ۹۴-۱۹۹۳ رکورد ۱۸ گل خورده را به ثبت رساندند. بر این اساس تیم هم در خط حمله خوب کار کرده است و در دفاع هم در وضعیت خوبی قرار دارد. 

این اتلتیک تنها برای فتح جام تلاش نمی‌کند بلکه می‌خواهد یکی از بهترین اتلتیکوهای تاریخ لالیگا لقب بگیرد. اکنون دومین عملکرد برتر را داشته است و در  سالی که فاتح لالیگا شد (۱۴-۲۰۱۳) در ۱۸ بازی ۴۹ امتیاز به دست آورد و نیم فصل را با کسب ۵۰ امتیاز به پایان رساند. روخی بلانکو می‌تواند یکشنبه به این رکورد برسد. 

قرمز و سفیدپوشان با کمترین گل خورده، دومین خط حمله برتر (۳۶ گل اتلتیکو و ۳۹ گل بارسا)، بدون بازیکن مصدوم و پر از بازیکنان شاداب و گل های متنوع که با امتیاز همراه شدند در صدر قرار دارند. صدرنشین به هزار دلیل شاد است و در مسیر ۱۰۰ امتیاز تاریخی قرار دارد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار