کد خبر: ۵۱۸۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از شناسائی محل دپو و نگهداری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال(ماینر) و کشف 6984 دستگاه ماینر ، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را 80 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

                          کشف هزاران دستگاه ماینر در تهران


به گزارش شفاف، سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: پرونده ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال(ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع که محتویات پرونده حاوی این بود، مردی با تاسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده سازی و بهره برداری 6984 دستگاه ماینر کرده بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی موفق شدند محل شرکت را در آپارتمانی در محدوده کیلومتر8 جاده کرج شناسایی کنند. با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام موفق شدند در یک عملیات پلیسی مالک اصلی کالاها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: در بازدید و بازرسی از محل تعداد6312 دستگاه ماینر نصب شده و تعداد 672 دستگاه ماینر نیز آماده نصب در محل کشف گردید.

او ابراز داشت: تا اخذ نظریه کارشناسان از سوی اداره برق و بررسی مجوز (برگ سبز ماینر) ، شرکت فنی و مهندسی پلمپ گردید.


این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 80 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که هیچ راه رایگان وبدون زحمتی برای کسب درآمد از این طریق وجود ندارد وکسب درآمد از طریق بیت کوین مستلزم زمان و پول برای خرید دستگاه و تجهیزات و البته کسب تجربه است و باتوجه به غیرقانونی بودن استخراج بیت کوین و استفاده از دستگاه های ماینر در ایران، این نوع کسب درآمد ممنوع اعلام شده است و بهتر است به سراغ گزینه های دیگر کسب درآمد بروند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار