کد خبر: ۵۱۸۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور آذربایجان اظهار کرد: امروز در جریان سفر به باکو ملاقات بسیار مهم و مفیدی با رئیس جمهور آذربایجان داشتیم.

                          ارزیابی ظریف از سفر دو روزه خود به جمهوری آذربایجان

 

به گزارش شفاف، محمد جواد ظریف در پایان سفر دو روزه خود به آذربایجان و پس از دیدار با مقامات ارشد این کشور در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج سفر خود پرداخت و گفت: سفر بسیار خوبی انجام شد. سفر به آذربایجان شروع یک سفر منطقه ای در حوزه رایزنی در مورد روش‌های تقویت صلح و ثبات در منطقه و همچنین گسترش روابط دو جانبه است.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه در ماه‌های گذشته در حوزه دوجانبه همکاری‌های خیلی خوبی با آذربایجان داشته ایم و برای حل و فصل مشکلات منطقه ای سفرهایی انجام شد و در همین راستا شاهد سفر چندی پیش آقای عراقچی به آذربایجان و چند کشور منطقه بودیم، گفت: من امروز در جریان دیدار هایم با مقامات آذربایجان هر دو موضوع را پیگیری کردم.

وی همچنین به دیدار امروز خود با رئیس جمهور آذربایجان اشاره کرد و گفت: ملاقات بسیار مهم و مفیدی انجام شد در این دیدار در ارتباط با ابتکار منطقه‌ای و روش‌های همکاری در حوزه های مختلف به صورت چند جانبه در این منطقه استراتژیک و همکاری در حوزه های دیگر از جمله انرژی با همکاری دیگر کشورها که منجر به تقویت صلح و ثبات در منطقه شود، رایزنی کردیم.

ظریف خاطرنشان کرد: در ارتباط با همکاری های دو جانبه نیز که در کمیسیون مشترک دو کشور تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده بود صحبت های خوبی انجام شد همچنین در مورد بازسازی مناطق آزاد شده رایزنی کردیم. امیدواریم در این زمینه ها شاهد همکاری هرچه بیشتر دو کشور در جهت تامین منافع ایران و آذربایجان باشیم.

ظریف به موضوع همکاری‌های چندجانبه در منطقه و اهمیت این مسئله برای ایران اشاره کرد و گفت: در جریان سفر به روسیه، ارمنستان، گرجستان و ترکیه در زمینه همکاری های شش جانبه و دیگر همکاری های منطقه ای صحبت و رایزنی خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: