کد خبر: ۵۱۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه پس از دریافت نامه همتای روسی خود در خصوص حمایت از انتخابات در فلسطین گفت که تلاش‌هایی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی و برگزاری انتخابات در قدس اشغالی جریان دارد.

                          فشار رام الله برای برگزاری انتخابات در بیت المقدس

به گزارش شفاف، «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین امروز نامه‌ای را از طرف «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود دریافت کرد که در آن روسیه از فرمان ریاستی تشکیلات خودگردان برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاستی فلسطین استقبال و بر حمایت روسیه برای رفع شکاف داخلی فلسطین تاکید کرد.

المالکی در دیدار با «گوشا لوانویچ» سفیر روسیه در رام الله که در مقر وزارت خارجه تشکیلات خودگردان برگزار شد، پس از دریافت نامه لاوروف، از حمایت روسیه و موضع گیری قاطعانه او در قبال آرمان فلسطین تشکر کرد.

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن اعلام آمادگی کمیته انتخابات این نهاد برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاستی فلسطین گفت که ریاست تشکیلات خودگردان تلاش می‌کند از جامعه بین المللی بخواهد ضمن کمک به هزینه‌های مالی برگزاری انتخابات و نظارت بر آن بر اسرائیل نیز فشار آورد تا فلسطینی‌ها در قدس نیز بتوانند در انتخابات هم از حیث نامزد شدن و هم رای‌دهی مشارکت داشته باشند.

المالکی تأکید کرد که دموکراسی فلسطین نباید متاثر از سلیقه اشغالگران باشد و رهبری فلسطین می‌کوشد با جامعه بین المللی همکاری کند تا در این قضیه بر اسرائیل فشار آورد.

بر اساس این گزارش، در دیدار المالکی و سفیر روسیه، همچنین تحولات سیاسی در عرصه فلسطین مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف بر لزوم حفظ اصل راه حل دو دولتی مطابق با معیار‌های بین المللی مورد توافق به منظور ایجاد صلح و ثبات دائمی در خاورمیانه تاکید کردند.

سفیر روسیه نیز بر موضع ثابت این کشور در حمایت از آرمان فلسطین و همکاری دو جانبه در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

«حنا ناصر»، رئیس کمیته برگزاری انتخابات فلسطین اخیرا طی حکمی موعد انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین را تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای (۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی را ۳۱ آگوست (۹ شهریور) اعلام کرد و این اعلام با استقبال فتح و حماس رو به رو شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: