کد خبر: ۵۱۸۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
رکورد حیرت‌آور وزیر دولت روحانی در تحمیل غیرفوتبالی‌ها

به گزارش شفاف؛ در ادامه انتصاب‌های غیرکارشناسی و به شدت انتقادآمیز مسعود سلطانی‌فر، این بار عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس از حوزه مخابرات آمده است.

تقسیم صندلی‌های مدیریتی استقلال و پرسپولیس ادامه دارد و در حالی که مدت‌هاست از وعده وزیر ورزش برای واگذاری این دو تیم در بورس می‌گذرد همچنان مدیران جدید، در حال آمد و رفت هستند و هر چند صباحی با پر کردن رزومه جای خود را به نفر ناشی و گمنام دیگر در فوتبال می‌دهند.

یک بیگانه دیگر در اتوبوس مدیران سلطانی‌فر برای پرسپولیس و استقلال / مدیرعامل قبلی مخابرات چگونه سر از فوتبال درآورد؟

عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس سابقه فعالیت به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات را در کارنامه دارد و به خیل ده ها مدیری پیوسته است که به واسطه آشنایی قبلی یا رفاقت و یا همفکری در جریانات سیاسی پایش به سطح اول فوتبال مملکت باز می‌شود.

چندین نماینده مجلس، نماینده شورای شهر، مدیر آتش‌نشانی، هتل‌دار، ساختمان ساز، پزشک، هم حزبی، همکار سابق در ارگان‌هایی همچون گردشگری و شهرداری و حتی دندانپزشک وزیر، در مدت حضور سلطانی‌فر در راس ورزش، ردای مدیریت فوتبال را برتن کرده اند و در نهایت صد‌ها میلیارد تومان بدهی حاصل از عملکرد و تصمیمات آن‌ها روی دست قرمز و آبی مانده است.

سید مجید صدری، مدیر و چهره آشنایی است؛ اما نه در ورزش و فوتبال بلکه عضو جدید هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در مخابرات و ارتباطات و علوم این زمینه شهرت دارد و تخصص و سررشته ای از فوتبال روز دنیا ندارد اما با سلیقه شخصی وزیری که آخرین ماه های فرصت وزارتش را طی می‌کند، بر صدر اداره فینالیست لیگ قهرمانان آسیا تکیه زده است.

 آخرین پست مهمی که وی بر عهده داشت، مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران بود که در آذر ماه سال جاری، جای خود را به مجید سلطانی داد.

در واقع اگر هم کاری از دست این مدیر برای کمک به خروج پرسپولیس از بحران مالی همیشگی برمی‌آمد تا زمانی بود که امکانات و بودجه نجومی مخابرات در اختیارش بود اما حالا مشخص نیست وزیر ورزش روی چه مناسبات و تعاملاتی، صدری را به پرسپولیس تحمیل کرده است.

نایب رئیسی و مدیرعاملی شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ریاست کمیسیون اینترنتی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، مشاور ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشاور رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، مدیرکل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی، مدیرکل پشتیبانی فنی دیتای شرکت مخابرات استان تهران و مدیرکل مشترکین و متقاضیان دیتا در شرکت دیتا و ... از جمله سوابق عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس به شمار می‌آید.

یک بیگانه دیگر در اتوبوس مدیران سلطانی‌فر برای پرسپولیس و استقلال / مدیرعامل قبلی مخابرات چگونه سر از فوتبال درآورد؟

باید دید، آیا حاصل و نتیجه حضور این مدیر در جلسات هیات مدیره پرسپولیس نیز تنها خالی کردن ظروف ناهار و میوه و چای و همچنین همراهی تیم در سفر‌های خارجی خواهد بود یا عایدی هم از مدیر سابق مخابرات نصیب قرمز‌ها خواهد شد؟!

بد نیست این مدیران اتوبوسی بدانند که فوتبال غیر از جذابیت‌ها و زرق و برق‌های شهرت که با خود به همراه می‌آورد، مسئولیت‌هایی همچون پرداخت‌های مالیاتی معوقه و همچنین بدهی‌های نجومی را نیز به ارمغان خواهد آورد.

هنوز جامعه فوتبال رسوایی و آبروریزی مهدی رسول‌پناه را در فوتبال از یاد نبرده است. فایل‌های صوتی و تصویری که ادبیات زشت رفیق سلطانی‌فر را برای افکارعمومی به نمایش گذاشت و نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا را به چالش جدی و درگیری درون تیمی کشید.

صدری آخرین حلقه از زنجیره طولانی مدیرانی بی ربطی است که وزیر کنونی ورزش آن‌ها را به فوتبال الصاق کرد و شاید در چندماه باقی‌مانده تا پایان دولت حسن روحانی باز هم شاهد چنین تعویض‌هایی در محله بروبیای فوتبال و تیم‌های دولتی اش باشیم.

باید دید مجلس سرانجام چه زمانی از دیدن این همه بی کفایتی در ورزش خسته می‌شود و این احکام سریالی را قطع کرده و به دلایل آن ورود می‌کند!

نویسنده: محمدعلی عباسی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: