کد خبر: ۵۱۸۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

عضو شورای شهر تهران خواستار پیگیری تفاهم نامه شهرداری با نیروی هوایی ارتش برای تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه شد.

به گزارش شفاف، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری خواستار تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه شد و گفت: پادگان موسوم به نیروی هوایی که در منطقه ۱۳ شهرداری تهران واقع شده، حدود ۲۴۵ هکتار مساحت دارد که ۲۰ درصد مساحت منطقه را تشکیل داده است. از ابتدای این دوره، شهردار تهران اهتمام داشت که در توافق با نیروی هوایی ارتش و وزارت دفاع، نسبت به بازآفرینی کالبدی و فضایی و بازآفرینی شهری این محدوده اقدام کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که تمام محلات اطراف پادگان دوشان تپه، بشدت غیر بر خوردار و دارای تراکم جمعیتی بالا هستند، این توافق می‌تواند مشکل سرانه‌های خدماتی این محلات را حل کند و انتظار ما این بود که این توافق طی چند ماه گذشته به سرانجام رسیده باشد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۲۰ هکتار از این پادگان نیز قرار است طی توافقی از سوی شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری به موزه نیروی هوایی تبدیل شود، اظهار کرد: تقاضای من از شهردار تهران و ریاست شورای شهر اینست که موضوع تعیین تکلیف پادگان دوشان تپه را به عنوان یکی از مطالبات شورایاران، اهالی و شهردار منطقه ۱۳ مورد پیگیری قرار دهند.

سالاری افزود: اکنون مطالعات زیربنایی این طرح انجام شده و نیروی هوایی نیز آمادگی همکاری را دارد و تحقق این امر فقط نیاز به تعامل و انعقاد قرارداد دارد تا با بازآفرینی این محدوده، سرانه‌های خدماتی محلات اطراف تامین شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: