کد خبر: ۵۱۸۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

بررسی چند مورد از راه های مهاجرت به ترکیه

ترکیه یکی از محبوب ترین کشورهای آسیا بوده و امروزه مقصد بسیاری از توریستان و مهاجران از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی است. دلیل این که هرساله ترکیه میزبان گردشگران زیادی بوده تمامی چیزهایی است که این کشور در طول سال های قدمتشدر خود جای داده است.

ترکیهیکی از معدود کشورهایی است که موقعیت جغرافیایی خاصی را به خود اختصاص داده. موقعیت مکانی این کشور به صورتی است که بخش وسیع تر و گسترده تر آن در آسیا و بخشهاییکمی از آن نیز در اروپا قرار گرفته است. به دلیل همین موقعیت ویژه، در طی سال ها همواره بسیاری از امپراتوری ها و حکومت ها قصد تسلط بر این کشور را داشتند تا بتوانند از آن به عنوان یک راه ارتباطی میان دو قاره آسیا و اروپا استفاده کنند. به دلیل این که در بازه های زمانی مختلفی حکومت ها و پادشاهی های زیادی این کشور را اداره کرده اند، عناصر فرهنگی متفاوت و آثار تاریخی و باستانی زیادی در این کشور ساخته شده است که تمامی شان برای جذب افراد علاقه مندبه این کشور کافی هستند.

جدا از زیبایی های تاریخی کشور ترکیه کشوری چند فرهنگی است که مردم های زیادی با ملیت ها، فرهنگ ها، عقاید و ... متفاوت در آن زندگی می کنند. همین امر باعث می شود که مهاجرت به ترکیه به یک کار نسبتا ساده تر تبدیل شود، چرا که در این کشور تفاوت های فرهنگی پذیرفته شده است و ممکن است هر شخصی بتواند با فرهنگ و سبک زندگی خودش به راحتی در این کشور زندگی کند.

کشور ترکیه هر سال تعداد زیادی مهاجر را از کشورهای دیگرمی پذیرد.حدودا 3 میلیون و9 صد هزار نفر ازجمعیت کشور ترکیه را مهاجران و پناهندگانی تشکیل می دهند که بیشتر آن ها را مهاجران سوری تشکیل می دهند.

یکی دیگر از اموری که مهاجرت کردن به ترکیه را آسان کرده است، وجود راه های مختلف برای انجام این کار است.شما قادر هستید که از راه سرمایه گذاری، ازدواج، ثبت شرکت، اخذ تابعیت، تحصیل در ترکیه و حتی تعداد زیادی از راه های دیگر می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

ترکیه یک کشور در حال توسعه است و هر ساله مردم این کشور شاهد رشد و پیشرفت بسیار زیادی در زمینه های مختلفی مانند سیستم آموزشی و تحصیل، روابط بین الملل، اقتصاد، علم و فناوری، ایجاد اشتغال و ... هستند. بنابراین تفاوتی ندارد که قصد شما از مهاجرت چیست، ترکیه می تواند یک کشور خوب برای رساندن شما به اهدافتان باشد.

بر خلاف بسیاری از کشورهای منتخب و مناسب برای مهاجرت، کشور ترکیه کشوری است که زندگی در آن نیاز به هزینه های زیادی ندارد و با هزینه های معقول می توان در آن زندگی کرد. همچنین راه رشد و پیشرفت در ترکیه بسیار هموار بوده و می توان به سادگی و بدون تلاش زیادی زندگی بسیار بهتری را برای خود رقم زد.

شما در هر رشته ای که تحصیل کرده باشید، می توانید در ترکیه یک شغل خوب و مناسب و همین طور مطابق با تحصیلات خود پیدا کنید. همچنین در صورتی که قصد ادامه تحصیلاتتان در این کشور را دارید، می توانیددر دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل بپردازید. با وجود این که ممکن است پذیرفته شدن در دانشگاه های دولتی این کشور کمی سخت باشد،اما شما می توانید با پرداخت مبلغکمی در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید. به دلیل راحت تر شدن تحصیل برای افراد خارجی،آموزش ها در این کشور علاوه بر زبان ترکی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه نیاز به دو مدرک GRE و TOEFLزبان انگلیسی دارند.البته برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور، علاوه بر این دو مدرک،مدرک tömerکه مربوط به زبان ترکی استانبولی است نیز نیاز است. یک نکته مهم دیگر در رابطه با دانشگاه های ترکیه، این است که علاوه بر دانشگاه های دولتی این کشوردانشگاه های خصوصی آن نیزمدارک بسیار معتبری در سطح بین المللیارائه می دهند.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه ثبت شرکت در آن است. طبق قوانین کشور ترکیه در صورتی که شما در یک شرکت ترکی به صورت رسمی مشغول به کار شوید، می توانید اقامت کار دریافت کنید.

شرکت مهاجرتی شایان

شرکت شایان یک مجموعه توانمند در زمینه ارائه مشاوره و خدمات در زمینه مهاجرت به ترکیه است. این شرکت دارای مجوز رسمی و چندین سال سابقه در این حوزه است.اخذ اقامت ترکیه، خرید و یا اجاره ملک در ترکیه، ترجمه مدارک به ترکی و تحصیل در ترکیه، تنها چند مورد از خدماتی هستند که این مجموعه ارائه می دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: