کد خبر: ۵۱۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) گفت، امیدواریم که دولت جدید در آمریکا از بحرانی که روابط دو جانبه میان واشنگتن و پکن در زمان ریاست جمهوری ترامپ را در گرفته بود، عبرت بگیرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری گفت:‌ ما امیدواریم که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تلاش کند تا از پسرفت‌هایی که سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در قبال روابط با چین داشت، درس بگیرد و روابط بین دو کشور را مدنظر قرار دهد و به سیاست مذاکرات سازنده و مثبت بپردازد. ما امیدواریم که دو کشور به دنبال بازگشت به روابط سالم و با دوام باشند.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که در طول این سال ها دولت ترامپ چندین خطا در ارتباط با چین انجام داد و چین را رقیب دانست و اقداماتی در راستای تضغیف منافع چین انجام داد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد، دو کشور باید همکاری خود را تقویت کنند زیرا منافع مشترکی دارند و مسئولیت حفظ صلح بین المللی را بر عهده دارند. ما بارها گفته‌ایم که چین و آمریکا منافع مشترکی دارند و مسئولیت حفظ ثبات و صلح بین المللی و پیگیری توسعه جهانی بر دوش آنهاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: