کد خبر: ۵۱۸۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴

نخست‌وزیر مکلف لبنان تأکید کرد، احتمالا پشت رخدادهای طرابلس طرف‌هایی هستند که می‌خواهند پیام‌های سیاسی برسانند و از مشکلات مردم بهره‌برداری کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت اینترنتی النشره، سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان گفت: احتمالا پشت رخدادهای طرابلس طرف‌هایی هستند که می‌خواهند پیام‌های سیاسی برسانند. احتمالا افرادی هستند که از درد و رنج و مشکلات مردم و مشکلات معیشتی آن‌ها بهره‌برداری می‌کنند. تجاوز به املاک خصوصی و بازارها و نهادهای رسمی به بهانه اعتراض به تصمیم قرنطینه توجیه شدنی نیست اما این مساله را می‌دانیم که برخی از شهروندان به دنبال لقمه‌ای نان هستند و دولت نباید در قبال این افراد فقط تماشاچی باشد بلکه باید به خانواده‌های فقیر و محتاج کمک کند.

حریری گفت: ساکنان طرابلس و سایر مناطق باید نسبت به هرگونه بهره‌برداری از اوضاع معیشتی‌شان هوشیار باشند. من از دولت و وزارتخانه‌های متخصص می‌خواهم تمام ابزارهای ممکن را برای مقابله با فقر و گرسنگی و فراهم کردن شرایط برای پایبندی شهروندان به قرنطینه به کار گیرند.

وی تأکید کرد، هدف از قرنطینه حفاظت از جان شهروندان در برابر خطر کرونا است و پایبندی به آن مسؤولیتی است که نباید در قبال آن سهل‌انگاری به خرج داد. این مساله طرح واضحی را می‌طلبد که در آن تلاش‌های جامعه مدنی و بخش خصوصی با امکانات دولت یکپارچه شود تا روند قرنطینه در مسیر درست پیش برود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار