کد خبر: ۵۱۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶

ایالات متحده آمریکا خواستار خروج فوری تمامی سربازان اریتره‌ای از اقلیم تیگرای شد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از وجود گزارش‌هایی موثق در خصوص اقدامات مربوط به غارت، خشونت جنسی و تعرض در اردوگاه‌های پناهجویان و نیز سایر نقض‌های حقوق بشر خبر داد.

وی در ادامه افزود، شواهدی نیز وجود دارند که سربازان اریتره‌ای، پناهجویان این کشور را مجبور می‌کنند از تیگرای به اریتره بازگردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، این بیانیه نشان دهنده فشارهای جدید از سوی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا بر دولت اتیوپی، دومین کشور آفریقایی که جمعیت زیادی دارد و تعداد ساکنان آن حدود ۱۱۴ میلیون تن می‌رسد، است.

این خبرگزاری به نقل از شاهدانی که از اقلیم تیگرای فرار کردند، اعلام کرد، سربازان اریتره‌ای غارت می‌کنند، جوانان را منزل به منزل می‌کشند و مانند مقامات محلی عمل می‌کنند.

طبق گزارش این خبرگزاری، اریتره‌ای‌ها در کنار نیروهای اتیوپیایی در جریان تعقیب رهبران فراری در منطقه تیگرای جنگیدند، این در حالی است که دولت اتیوپی حضور آنها را تکذیب کرده است.

ارتش اتیوپی از اواخر سال گذشته میلادی عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه جبهه آزادی‌بخش تیگرای آغاز کرد و این عملیات نظامی پس از حملات این جبهه به فرماندهی شمالی نیروهای دفاع ملی اتیوپی انجام شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار