کد خبر: ۵۱۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

جمعی از نیروهای یمنی تحت حمایت امارات (که زیر نظر طارق صالح، پسر علی عبدالله صالح فعالیت می‌کنند) در ساحل غربی یمن جدایی خود را از این نیروها و پیوستن به ارتش یمن در صنعا با تمامی تجهیزات نظامی‌شان اعلام کردند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، یحیی عریک، فرمانده گردان لشکر ششم نیروهای طارق صالح، پسر علی عبدالله صالح که در ساحل غربی یمن تحت حمایت امارات فعالیت دارند همراه با ۱۵۰ سرباز از این نیروها جدا شده و با تمام تجهیزات نظامی خود به نیروهای دولت صنعا، حامی جنبش انصارالله پیوستند.

فرماندهان دولت صنعا نیز امروز میزبان این فرمانده یمنی و نیروهایش بودند.

عریک نیز در مراسم استقبال ضمن تشکر از فرماندهان منطقه پنج نظامی برای سهولت بخشیدن به بازگشتش، از سایر فریب‌خوردگان خواست از حکم عفو عمومی جهت بازگشت به صفوف کشور استفاده کنند.

این فرمانده سابق نیروهای طارق صالح در ادامه فاش کرد، جبهه‌های ساحل غربی شاهد درگیری‌های روزانه‌ای میان این مزدوران بودند تا جایی که شدت درگیری‌ها به بمباران متقابل و در برخی موارد ورود جنگنده‌ها رسید و خسارات بزرگی را به دارایی‌ها و مهمات آنها وارد کرد.

ریاض بلذی، مسؤول بازگشتگان به منطقه پنج نظامی وابسته به دولت صنعا با اشاره به اینکه تعداد نیروهای صفوف مهاجمان و مزدوران بازگشته به آغوش صنعا به ۱۷۶ تن افزایش یافته، گفت: این فرصت هنوز برای کسانی که تمایل به بازگشت به صفوف کشور را دارند، وجود دارد.

بلذی در ادامه این بازگشت را گامی سالم و کامل برای اصلاح مسیر است، از تمامی فریب‌خوردگان خواست از این فرصت استفاده کنند به ویژه که همکاران و فرماندهان نظامی‌شان بدون هیچ مانع و یا نگرانی به کشور و نزد خانواده‌هایشان بازگشته‌اند.

این مسؤول یمنی ماه گذشته میلادی فاش کرده بود، از دسامبر ۲۰۱۷ میلادی ۱۲ هزار تن از نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و ائتلاف عربستانی از این نیروها جدا شده و به صفوف نیروهای دولت صنعا ملحق شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار