کد خبر: ۵۱۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سفرش به پنج کشور امروز وارد نخجوان شد و در بدو ورود ابراز امیدواری کرد که با همکاری ایران و سایر کشور‌های منطقه، زمینه صلح پایدار در منطقه فراهم شود.

                          حرف‌های ظریف در بدو ورود به نخجوان

به گزارش شفاف،  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر به منطقه امروز (شنبه) وارد جمهوری خودمختار نخجوان شد و در بدو ورود در گفت‌وگویی عنوان کرد: در پایان سفر به پنج کشور منطقه و در قسمت آخر سفر به نخجوان آمدیم تا یک بررسی درباره امکانات ترانزیتی و همکاری در منطقه بعد از پایان جنگ قره باغ داشته باشیم.

وی افزود: ان‌شاءالله با همکاری کشور‌های منطقه این امکان برای جمهوری اسلامی ایران و سایر کشور‌های منطقه فراهم شود که در مسیر همکاری و هماهنگی بیشتر ترانزیتی بعد از جنگ تأسف بار (درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان) با هم همکاری کرده و زمینه یک صلح پایدار را در منطقه فراهم کنند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از یکشنبه شب (پنجم بهمن ماه) سفری را از باکو آغاز کرد و در مدت حضورش در جمهوری آذربایجان با رئیس جمهور، وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر دیدار و گفتگو کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن به مسکو رفت و با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و درباره مناسبات دوجانبه، اوضاع منطقه به خصوص تحولات سوریه، افغانستان و یمن و برجام به رایزنی پرداخت.

او در ادامه و در مقصد سوم این سفر وارد ایراون شد و ضمن رایزنی با «نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان با همتای ارمنستانی خود نیز دیدار و گفتگو کرد و از آنجا در تفلیس با مقامات گرجستان دیدار کرد. ظریف پس از آن راهی استانبول شد و با همتای ترکیه‌ای خود و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و همکاری‌های شش جانبه منطقه‌ای به گفتگو نشست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: