کد خبر: ۵۱۸۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰

نیمه شب گذشته شنیده شدن صدای آژیر خطر در یکی از مناطق غرب تهران و همزمان، پرواز مشکوک یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی ترکیه، در فضای عمومی خبرساز شد.

                          تکذیب ورود جنگنده‌های اسرائیلی به آسمان ایران

به گزارش شفاف، به نقل از یک مقام آگاه ورود جنگنده F-۳۵ به آسمان ایران را رد کرد.

یک مقام آگاه در نیرو‌های مسلح نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم، شایعه ورود جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان کشور را تکذب کرد و گفت ماجرای دیشب هیچ ارتباطی با تهدیدات هوایی که منجر به فعال شدن سیستم پدافند هوایی کشور بشود نداشته است.

پرواز هواپیما‌های F-۳۵ در آسمان ایران پیش از این نیز به شکل شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده بود.

تسنیم ادامه داد: نیمه شب گذشته شنیده شدن صدای آژیر خطر در یکی از مناطق غرب تهران و همزمان، پرواز مشکوک یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی ترکیه، در فضای عمومی خبرساز شد.

این اتفاق نادر گمانه‌زنی‌های زیادی را در فضای مجازی در پی‌داشت ازجمله احتمال حملات سایبری، احتمال حمله نظامی، وقوع انفجار و آتش‌سوزی در فرودگاه امام و برخی نقاط تهران و البته ورود جنگنده F-۳۵ رژیم صهیونیستی به آسمان ایران.

دقایقی پس از این ماجرا، حمید گودرزی معاون امنیتی استاندار تهران در گفتگو با تسنیم، صدای مشکوک را به دلیل اختلال در سیستم صوتی و هشدار یکی از مراکز مستقر در غرب تهران عنوان و تاکید کرد که این مسئله هیچ جنبه امنیتی نداشته است.


روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که تغییر مسیر پرواز هواپیمای ترکیش‌ایر به دلیل شرایط بد جوی در فرودگاه بوده که خلبان تصمیم می‌گیرد بجای فرود در این فرودگاه به باکو برود.

در خردادماه سال ۹۷ شایعه‌ای مبنی بر ورود ۲ فروند از این جنگنده به آسمان ایران و گشت‌زنی آن‌ها در مرکز کشور منتشر شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار