کد خبر: ۵۱۸۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

جوشکاری یکی از مشاغلی است که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت نیاز به ابزارهای باکیفیت نیز دارد. این ابزارها باید به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده باشند که علاوه بر بهبود کیفیت کار بتوانند ایمنی و سلامت شخص جوشکار را نیز تضمین کنند. بنابراین برای شروع کار جوشکاری نخستین مرحله خرید وسایل و ابزارهای موردنیاز از یک فروشگاه معتبر است. فروشگاه لوازم جوشکاری باید علاوه بر اینکه تنوع زیادی از محصولات را ارائه دهد، تضمینی برای کیفیت قطعات نیز داشته باشد. بنابراین چه جوشکارانی که در ابتدای مسیر خود هستند و چه افرادی که سال‌ها است به این کار اشتغال دارند باید از فروشگاهی خرید کنند که کیفیت لوازم جوشکاری را تضمین کرده و اعتبار آن ثابت شده باشد. در این مطلب قصد داریم فروشگاهی را به شما معرفی کنیم که می‌توانید با یک بار مراجعه به آن سبد کاری خود را تکمیل کرده و تا سال‌ها از لوازم خود استفاده کنید.

بالن گاز کامل‌ترین سبد لوازم جوشکاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر به دنبال فروشگاهی می‌گردید که علاوه بر ارائه محصولات متنوع در فروش نیز به اندازه کافی تجربه داشته باشد، پیشنهاد ما به شما بالن گاز است. بالن گاز یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع ابزارآلات، گاز و سیلندر با سابقه‌ای حدود نیم‌قرن است. این مجموعه در ابتدا به‌عنوان نماینده‌ای از شرکت‌های معتبر دنیا کار خود را آغاز کرد. اما رفته‌رفته با تلاش برای ارتقا دانش تخصصی مهندسان خود و تلاش برای استفاده از پتانسیل‌های علمی کشور در جهت درست توانست در این زمینه به شرکتی پیشتاز تبدیل شود.

تاجایی‌که امروز توانسته است مجموعه گسترده‌ای از آخرین ابزارها را مطابق با فناوری‌های روز دنیا در فروشگاه خود گرد آورده و به شما عزیزان ارائه دهد. همچنین بالن گاز تلاش خود را برای پیشرفت هیچ‌گاه متوقف نکرده و همچنان با پیگیری رشد دانش و فناوری در دنیا در تلاش است خود را به‌روز نگه داشته و درنتیجه بهترین محصولات را در سبد فروش خود قرار دهد.

برای خرید کدام تجهیزات جوشکاری می‌توان بر روی بالن گاز حساب کرد؟

همان‌طور که گفتیم‌ فروشگاه بالن گاز تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از آخرین دانش و فناوری روز کامل‌ترین مجموعه ابزارها را در اختیار شما قرار دهد. در زمینه ابزارهای جوشکاری نیز می‌توانید برای خرید این لوازم بر روی بالن گاز حساب باز کنید:

  • لوازم جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون کاری است که انجام آن بدون داشتن وسایل و تجهیزات موردنیاز کاری غیرممکن است. بنابراین پیش از هر اقدامی برای شروع این کار باید وسایل موردنیاز را برای جوشکاری و برشکاری تهیه کرد. در بالن گاز این وسایل در دو سطح طبقه‌بندی شده‌اند. برای آغاز به کار باید وسایلی مانند سیلندر گاز، شیلنگ جوشکاری، رگلاتور گاز، سرپیک مربوط به جوشکاری و اتصالات ایمنی لازم را تهیه کنید.

برای ورود به سطح دوم ابتدا باید مشخص کنید که قصد انجام چه نوع جوش و برشی را دارید؟ جوشکاری آرگون بر روی سطوح استیل و آلومینیومی قابل انجام است. بنابراین لوازم جوشکاری لازم برای انجام این کار شامل مواردی مانند سیلندر و مانومتر آرگون، اینورتر جوش، تنگستن جوش آرگون و کلت و کلت بادی می‌شود.

  • سرپیک جوش

سرپیک جوش یکی از وسایل موردنیاز برای انتقال حرارت به سطح است که با استفاده از مکانیسم‌های ساده‌ای این کار را انجام می‌دهد. برای خرید سرپیک جوش باید دو نکته را همواره در نظر داشته و به آن دقت کنید. نکته اول تناسب اندازه سرپیک جوش با کاربرد مدنظر شما و نکته دوم کیفیت سری نوک جوش است. ازآنجاکه سری نوک جوش یا کلاهک جایی است که شعله از آن ساطع می‌شود باید کاملا باکیفیت بوده و در اثر مجاورت دائمی با شعله ویژگی‌های آن تغییر نکند. همچنین برند سرپیک جوش نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در کیفیت و قیمت آن است. سرپیک جوش زینسر که در فروشگاه بالن گاز به فروش می‌رسد، یکی از بهترین برندهای چینی است که سرپیک‌هایی با بهترین کیفیت و قیمت را ارائه می‌دهد.

  • کپسول اکسیژن

یکی دیگر از ادوات موردنیاز برای جوشکاری کپسول اکسیژن است. به‌طورمعمول کپسول‌های 40 لیتری برای این منظور مورداستفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل در فروشگاه بالن گاز کپسول‌های 40 لیتری با فشار قوی به فروش می‌رسند. این کپسول‌ها دارای بار کاری متفاوت از 150 تا 300 بار بوده و به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای نگهداری از گازهایی مانند اکسیژن بهترین گزینه هستند. در حال حاضر تنها واردکننده و ارائه‌دهنده انواع سیلندرهای 0 لیتری از جنس فولاد و آلومینیوم به‌صورت قانونی در ایران بالن گاز است. کپسول‌های اکسیژن بالن گاز دارای فشار کاری متنوع بوده و در برخی از نسخه‌ها می‌توان با استفاده از یک شیر کنترل مقدار خروجی گاز را کنترل کرد.

وسایل موردنیاز برای جوشکاری را از کجا بخریم؟

  • مانومتر اکسیژن

مانومتر اکسیژن که در میان اهل فن با عنوان رگلاتور اکسیژن نیز شناخته می‌شود یکی از ابزارهای ضروری در تعیین کیفیت کار و محصول نهایی جوش یا برش است. مانومتر اکسیژن وظیفه دارد که با همکاری یک عامل گازی مانند کپسول اکسیژن، حرارت را با فشار ناشی از قدرت این گاز به محل جوش و برش انتقال دهد. کیفیت مانومتر اکسیژن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال آلیاژ و مواد به‌کاررفته در ساخت آن، مغز اصلی و استحکام محفظه انتقال جریان از مهم‌ترین ویژگی‌های تعیین‌کننده کیفیت یک مانومتر اکسیژن هستند. در حال حاضر بالن گاز با در نظر گرفتن تمامی این نکات تلاش کرده تا بهترین مانومترهای اکسیژن را از بهترین برندها در اختیار شما قرار دهد. برند جنرال بهترین برند آسیایی تولیدکننده مانومتر اکسیژن و برند مسترینر بهترین برند اروپایی حاضر در این بازار است که بالن گاز با هردوی این برندها برای واردات محصولات آن‌ها همکاری دارد.

  • گاز مبرد

گاز مبرد یا گاز خنک‌کننده در بسیاری از وسایلی که به‌نوعی نیاز به تولید هوای خنک دارند، کاربرد دارد. به‌عنوان‌مثال سیستم‌های تهویه مطبوع و یخچال‌ها ازجمله رایج‌ترین موارد مصرف گاز مبرد هستند. در کنار این‌ها این گاز در صنایع داروسازی و غذایی نیز به کار می‌رود. یکی از بهترین گازهای مبرد فریون 22 است. این گاز دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند غیرخورنده بودن، غیرسمی بودن و غیر آتش‌زا بودن است که باعث شده استفاده از آن در انواع صنایع رایج باشد. فروشگاه بالن گاز در حال حاضر این نوع گاز مبرد را در انواع مختلف در کنار تجهیزات جوش و برش به مشتریان ارائه می‌دهد. انواع گازهای مبرد ارائه‌شده در بالن گاز شامل مواردی مانند فریون 404، فریون 407، فریون 410 و فریون 141 هستند که درجه خلوص آن‌ها بیش از 99.98 درصد است.

  • فلاسک نیتروژن

وسایل موردنیاز برای جوشکاری را از کجا بخریم؟

درنهایت برای کامل شدن این فهرست نیاز به یک فلاسک نیتروژن مایع دارید. فلاسک نیتروژن درواقع مخزنی است که برای حمل‌ونقل نیتروژن مایع از آن استفاده می‌شود. این نوع فلاسک‌ها معمولا از جنس آلومینیوم با درصد خلوص بالا ساخته می‌شوند که دمای 196- درجه سانتی‌گرادی نیتروژن مایع را تحمل کنند. نیتروژن مایع از تقطیر جزءبه‌جزء هوا به دست می‌آید. نیتروژن مایع کاملا بدون بو و بی‌رنگ است. به همین دلیل در بسیاری از موارد با آب اشتباه گرفته می‌شود.

از سوی دیگر نیتروژن مایع تمایل زیادی برای تبدیل شدن به حالت گاز از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل در هنگام جابجایی باید رد مخزنی نگهداری شود که از این فرایند جلوگیری کند. برای نگهداری از حجم‌های زیاد نیتروژن مایع معمولا از تانک‌های عظیم استفاده می‌شود. اما این نوع تانک‌ها بسیار حساس هستند و قیمت آن‌ها نیز بسیار زیاد است. به همین دلیل از فلاسک نیتروژن برای موارد کم‌حجم‌تر استفاده می‌شود. اما این فلاسک باید دارای جنس بدنه خوب و کیفیت بالا باشد. به همین دلیل باید از یک فروشگاه کاملا معتبر خریداری شود. بالن گاز معتبرترین فروشگاه و واردکننده کپسول گاز نیتروژن مایع در ایران است که تلاش کرده تا با استفاده از دانش روز بهترین گزینه‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

سخن پایانی

برای شروع یا انجام هر کاری نخستین پیش‌نیاز، داشتن وسایل موردنیاز برای آن کار است. وسایلی که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و درنتیجه بتوانند کیفیت و بازدهی کار را نیز بالا ببرند. در کنار این‌ها در ساخت این وسایل باید تمامی نکات ایمنی نیز موردتوجه قرار بگیرد. این موضوع درباره شغل پرخطری مانند جوشکاری که با حرارت بسیار بالا در ارتباط است، اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند. بالن ابزار به‌خوبی این نیاز را درک کرده و با شرکت‌های معتبر دنیا برای واردات و عرضه انواع محصولات باکیفیت برای جوشکاری و برشکاری همکاری می‌کند. این همکاری در کنار تجربه تقریبا پنجاه ساله بالن گاز باعث شده است که محصولات ارائه‌شده در این فروشگاه کاملا با فناوری روز مطابقت داشته و تمامی موارد ایمنی و کیفی در آن‌ها رعایت شده باشد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار