کد خبر: ۵۱۸۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱

مسؤول امور زندانیان فلسطینی امروز (یکشنبه) اعلام کرد، نیروهای رژیم اشغالگر در سال ۲۰۲۰، ۵۴۳ کودک فلسطینی را بازداشت کردند که اکثر آنها از قدس اشغالی بودند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت معا، عبدالناصر فروانه، مسؤول امور اسرای فلسطینی در اظهاراتی مطبوعاتی گفت، این کودکان در شرایط بسیار سخت و به صورت خودسرانه دستگیر شدند و در معرض محرومیت، شکنجه و محاکمه‌های ظالمانه قرار گرفتند. هنوز هم حدود ۱۸۰ کودک در بازداشتگاه‌های اسرائیلی به سر می‌برند. اتفاقاتی که در حق کودکان فلسطینی می‌افتد نقض آشکار تمامی کنوانسیون‌ها و توافقنامه‌های بین‌المللی است و برخی از آنها جنایت‌هایی هستند که مستحق پیگرد قانونی هستند. 

وی افزود، هدف قرار دادن کودکان فلسطینی و بازداشت آنها سیاست ثابت رژیم صهیونیستی از همان آغاز اشغالگری است و این سیاست طی دهه‌های گذشته بی‌وفقه ادامه داشته است و در کنار آن بسیاری از نقض‌های سنگین و جنایت‌های وحشتناک را با هدف تباه کردن زمان حال این کودکان، تخریب آینده و تاثیر منفی نهادن بر جهت گیری آینده آنها مرتکب می‌شود. 

فروانه گفت، طی سال‌های گذشته مقامات اشغالگر در جنایت‌های خود علیه کودکان به خصوص کودکان قدس بیش از حد پیشروی کرده‌اند تا جایی که کنست برخی قوانین ظالمانه را مانند قانون محاکمه کودکان زیر ۱۴ سال و قانون تشدید مجازات‌های حداقلی برای کودکانی که سنگ پرتاب می‌کنند، تصویب کرده که حال حاضر و آینده این کودکان را مورد هدف قرار می‌دهد. 

وی ادامه داد، حتی ویروس کرونا هم نتوانست کودکان فلسطینی را از خشم اشغالگر نجات دهد و نتوانست موجب تغییر نوع برخورد اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی با آنها شود. این رژیم در روزهای کرونایی هم دست از تعقیب و بازداشت آنها نکشید، شرایط بازداشت آنها را بهبود نبخشید و جایگزینی برای برقراری ارتباط دائمی با خانواده و دوستانشان را فراهم نکرد. رژیم صهیونیستی حتی اقدامات مناسب برای حفظ این کودکان از خطر ابتلا به کرونا اتخاذ نکرد و همچنان به بی‌اعتنایی و ادامه نقض حقوق اساسی آنها ادامه داد.   

وی در ادامه خواست، مقامات رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایت‌های خود در حق کودکان فلسطینی و روش‌های شکنجه‌ای که این رژیم به کار می‌گیرد، تحت پیگرد قرار بگیرند و عرصه بین‌الملل برای توقف بازداشت کودکان و رفع اثرات جسمی و روحی ناشی از بازداشت کودکانی که دستگیر شده‌اند، وارد عمل شود. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار