کد خبر: ۵۱۸۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مقرر بود پنچشنبه همین هفته اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که محقق نشد و احتمالا هفته آینده، هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد.

ورود واکسن کرونا به کشور در 3 مرحله/ انجام اولین پرواز توسط ماهان در هفته آینده

به گزارش شفاف، محمدحسن ذیبخش در تشریح آخرین وضعیت ورود واکسن روسی کرونا به کشور اظهار داشت: طبق هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و جلساتی که در این باره با وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می‌شود، مقرر بود در قالب ۳ پارت واکسن اسپوتنیک از روسیه به کشور منتقل شود.

وی بیان کرد: انتقال این واکس به کشور از طریق پروازهای سه شرکت هواپیمایی ماهان، ایران ایر و یک شرکت هواپیمایی دیگر انجام می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: مقرر بود پنچشنبه همین هفته  ۱۶ بهمن اولین پارت از واکسن کرونای روسی بارگیری و وارد کشور شود که محقق نشد و احتمالا هفته آینده شرکت هواپیمایی ماهان انتقال این واکسن به کشور را انجام می دهد ولی هنوز زمان دقیق انجام این پرواز مشخص نیست.

ذیبخش در پاسخ به این سوال که هماهنگی برای انتقال واکسن چگونه خواهد بود؟ گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در این باره هماهنگ هستند.

وی درباره تأمین تجهیزات برای بارگیری و حمل واکسن در هواپیما اظهار داشت: از نظر تجهیزات برای انتقال این واکسن ها با هواپیما هیچ مشکلی نداریم.

 پیش از این مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توافق با روسیه برای خرید و واردات واکسن روسی اسپوتنیک برای مقابله با کرونا گفته بودند.

طبق اعلام نیویورک تایمز، واکسن اسپوتنیک وی که توسط شرکت گامالیای روسیه تولید شده برای استفاده در روسیه و سایر نقاط دنیا تایید شده و دو ماه است تزریق آن آغاز شده است.

واکسن «اسپوتنیک وی» کشور روسیه برای مقابله با ویروس کرونا با استقبال 19 کشور جهان مواجه شده است و 15 کشور واکسن را خریده اند؛ آلمان نیز برای حمایت از این واکسن اعلام آمادگی کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار