کد خبر: ۵۱۸۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

حجت‌الاسلام علی سعیدی گفت: نیروی هوایی همواره خط‌شکن بوده و در پیروزی، استقرار و استکمال انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشته است.

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در مراسم گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی هوایی برگزار شد، با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب معاصر و انقلاب‌های گذشته در طول تاریخ از کاملترین انقلاب‌ها ست.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا با اشاره به وقوع برخی انقلاب‌های مذهبی در دوره معاصر بیان کرد: انقلاب‌هایی با ریشه دینی مانند انقلاب الجزایر هم به نتیجه مورد نظر مردم این کشور منتهی نشدند و مسلمانان حتی یک روز هم در الجزایر به قدرت نرسیدند؛ اما انقلاب ما از جهات متعددی کامل‌تر و جامع‌تر از این انقلاب‌هاست، زیرا توانسته آرمان‌های خود را حفظ کند.
سعیدی انقلاب اسلامی ایران را از انقلاب‌های توحیدی نیز بالاتر برشمرد و گفت: انقلاب الهی دارای سه ضلع است که رهبران الهی، شریعت الهی و مردم که ضلع قائمه تشکیل حکومت هستند را شامل می‌شود. در انقلاب‌های الهی دو ضلع اول وجود داشت، اما مردم که ضلع اصلی و قائمه تشکیل حکومت هستند با آن‌ها همراهی نکردند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا فراموش کردن انگیزه، آرمان‌ها و اهداف انقلاب را دلایل به وجود آمدن مشکلات عنوان و تأکید کرد: ملتی که استقلال می‌خواهد، با مشکلات کنار می‌آید و شرایط سخت را تحمل می‌کند، اما کالای مصرفی ساخت فلان کشور امپریالیستی را استفاده نمی‌کند.
حجت‌الاسلام سعیدی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران مراحل بسترسازی، پیروزی و استقرار را به خوبی طی کرده است و بعد از ۱۰ سال زعامت حضرت امام خمینی (ره)، تمام ارکان انقلاب جهت تداوم و استمرار تمهید شده بود.
وی با بیان اینکه مردم در جمهوریت و اسلامیت انقلاب نقش دارند و همراهی مردم است که پایه‌های انقلاب را مستحکم می‌کند، تصریح کرد: اگر مردم پای کار انقلاب نباشند، انقلاب با تزلزل مواجه می‌شود.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا همچنین به نقش نیروی هوایی ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: این نیرو در عرصه پیروزی انقلاب اسلامی پیشتاز بود و واقعاً درخشید؛ در دوران دفاع مقدس نیز در اوج خطر نقش‌آفرینی کرد.
 سعیدی اضافه کرد: در واقع نیروی هوایی همواره خط‌شکن بوده و در پیروزی، استقرار و استکمال انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشته است.
حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ خلبان «مهدی هادیان» معاون هماهنگ‌کننده نهاجا نیز از حاضران در این مراسم بودند.
در این مراسم از چندین محصول رایانه‌ای، پوستر فیلم منصور و کتاب عملیات‌های نیروی هوایی در دفاع مقدس رونمایی شد.
در پایان این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی و امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده با حضور در مقبره شهید گمنام ستاد نیروی هوایی ارتش به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار