کد خبر: ۵۱۸۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه شنبه به منظور بررسی کودتای نظامی در میانمار تشکیل جلسه می دهد.

                          شورای امنیت درباره میانمار تشکیل جلسه می‌دهد

به گزارش شفاف، دیپلمات‌های سازمان ملل از جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور بررسی کودتای میانمار خبر دادند.

بر اساس این گزارش، «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل شامگاه دوشنبه با ابراز نگرانی از احتمال وخامت اوضاع مسلمانان روهینگیا در میانمار، از تصمیم شورای امنیت برای برگزاری جلسه‌ای درباره کودتای این کشور در روز سه‌شنبه خبر داد.

گفتنی است که ارتش میانمار بامداد دوشنبه طی یک سری عملیات هماهنگ و برنامه ریزی شده رهبران حکومت غیرنظامی را بازداشت و در این کشور «وضعیت فوق العاده» اعلام کرد.

ارتش میانمار «آنگ سان سوچی» رهبر غیر رسمی این کشور را به همراه شماری از مقامات بلندپایه حزب «اتحادیه ملی برای دموکراسی» بازداشت کرد.

در پی این بازداشت‌ها، ارتش میانمار که پیش از این با ادعای بروز تقلب انتخاباتی گسترده در انتخابات پیشین خواستار تحقیق در این باره شده بود، با بازداشت این مقامات غیرنظامی قدرت را در میانمار در دست گرفت و در این کشور «وضعیت فوق العاده» اعلام کرد.

در یک سخنرانی ویدئویی که از شبکه تلویزیونی وابسته به ارتش میانمار پخش شد، اعلام گردید که قدرت به «مین آنگ هلاینگ» فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور منتقل شده است.

علاوه بر بازداشت رهبر حزب حاکم میانمار سیاستمداران ایالات و مناطق و همچنین فعالان سیاسی سرشناس این کشور نیز بازداشت شده‌اند، شبکه‌های مخابراتی (تلفن همراه و ثابت) با اختلال مواجه شده و برنامه‌های رسانه رسمی میانمار نیز قطع شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: