کد خبر: ۵۱۹۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

خیاطیان گفت: با شیوع کووید ۱۹ شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید تجهیزات مقابله با کرونا عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

خیاطیان گفت: شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید دستگاه تنفس مصنوعی و کیت تشخیص کرونا بسیار خوب عمل کرده و کشور را از واردات تجهیزات مقابله با کرونا بی نیاز کردند.

او ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان حتی در زمینه تولید واکسن کرونا نیز درخشان عمل کردند و واکسن‌های این شرکت‌ها در مراحل مختلف در حال آزمایش است.

سرپرست شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: در سال ۹۲ حدود ۵۵ شرکت دانش بنیان داشتیم، اما در سال ۹۹ توانستیم بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان فعال در سراسر کشور تاسیس کنیم.

خیاطیان درباره امتیاز شرکت‌های دانش بنیان گفت: معاونت علمی در برنامه‌ای ۱۱۰ خدمت برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته است که مهمترین آن‌ها شامل معافیت مالیاتی و گمرکی، مشاوره و خدمات توانمندسازی است.

او بیان کرد: نظام وظیفه تخصصی یکی از امتیاز‌های شرکت‌های دانش بنیان است. در گذشته بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان به دلیل سربازی نیروی متخصص خود را از دست داده و با مشکلات زیادی مواجه می‌شدند، هم اکنون با مجوزی که مقام معظم رهبری به ما دادند توانستیم طرح نظام وظیفه تخصصی را به وجود آوریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار