کد خبر: ۵۱۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷

عضو پارلمان لیبی اعلام کرد، انتظار دارد مجلس نمایندگان این کشور در ۱۴ فوریه در صبراته تشکیل جلسه دهد که شامل حضور تمام اعضای پارلمان می‌شود و در جریان آن طرح نقشه راه و دولت جدید بررسی می‌شود.

به گزارش شفاف، محمد الرعیض، عضو پارلمان لیبی به خبرگزاری اسپوتنیک، گفت: دبیبه ۲۱ روز مهلت دارد تا دولت جدید را تشکیل دهد اما اگر بتواند در مهلتی کمتر دولت را تشکیل دهد بهتر است به هر حال او دو هفته فرصت دارد.

او تاکید کرد: هیچ کس حذف نخواهد شد و هیچ مانعی در برابر افراد دولت‌های سابق برای حضور در دولت جدید وجود نخواهد داشت و اگر افراد با لیاقت توانمندی انجام وظایف را داشته باشند، هیچ محدودیتی برای حضور در دولت آینده نخواهند داشت.

الرعیض اضافه کرد: انتظار داریم جلسه روز ۱۴ فوریه در صبراته تشکیل شود و همه اعضای پارلمان در آن حضور یابند و وحدت پارلمان و تغییر برخی لیست‌های آن شکل بگیرد. همچنین طرح نقشه راه و دولت جدید اگر آماده باشد، بررسی شود.

او درباره حضور عقیله صالح رئیس پارلمان کنونی در این جلسه نیز تاکید کرد: باید حضور یابد اگر حضور پیدا نکند جلسه بدون او برگزار خواهد شد و هیچ مشکلی در این باره وجود دارد.

او اشاره کرد، ریاست جدید پارلمان در این جلسه تعیین خواهد شد و ریاست کنونی به جنوب تعلق خواهد گرفت زیرا رئیس مجلس در شرق و رئیس شورای ریاستی از شرق و نخست‌وزیر از غرب هستند و بهتر است ریاست پارلمان جدید به جنوبی‌ها برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: