کد خبر: ۵۱۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با استقبال از رای دادگاه کیفری بین المللی درباره صلاحیت این دادگاه برای رسیدگی به وضعیت فلسطین گفت که این اقدام با مجازات جنایتکاران جنگی صهیونیست در محاکم بین المللی تکمیل می‌شود.

                          واکنش حماس به حکم دادگاه لاهه درباره اراضی اشغالی

به گزارش شفاف، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از تصمیم دادگاه کیفری بین المللی در صدور رای به صلاحیت خود در رسیدگی به وضعیت سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۶۷ فلسطین استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در بیانیه حماس آمده است: «این تصمیم گام مهمی در راه دستیابی به عدالت و جبران خسارت قربانیان اشغالگری صهیونیست‌ها است.»

حماس تکمیل اقدامات لازم برای مجازات جنایتکاران جنگی صهیونیست در محاکم بین المللی را خواستار شد و گفت تلاش‌های دادگاه برای مقابله با فشار‌های مورد انتظار، اعتبار و صداقت آن را تأیید می‌کند.

این جنبش از جامعه بین الملل خواست تا مردم فلسطین را قادر سازد تا حقوق اساسی خود در زمینه آزادی، استقلال و تعیین سرنوشت را تحقق بخشند.

دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) روز جمعه در اقدامی رأی به صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده اراضی فلسطین اشغالی داد.

مطابق این رأی، اراضی اشغالی ۱۹۶۷ فلسطین شامل کرانه باختری از جمله قدس شرقی و نوار غزه می‌شود و این رأی بعد از آن صادر می‌شود که فلسطینیان بار‌ها از جنایت صهیونیست‌ها علیه خود شکایت کرده و خواستار رسیدگی به گزارش‌های ثبت شده و برقراری عدالت در پرونده قربانیان جرایم صهیونیست‌ها شده‌اند.

این تصمیم دادگاه لاهه، زمینه را برای گشودن تحقیق در مورد جنایات جنگی ناشی از اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی فراهم می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: