کد خبر: ۵۱۹۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

در این مقاله قصد داریم تا خیلی راحت و قابل لمس، شما رو با صفر تا صد لوازم جانبی خودرو هدلایت آشنا کنیم! تا با بررسی دقیق تر و هوشمندانه تر بهترین انتخاب و خرید را برای خودرو های خود داشته باشید ...

نور هدلایت بیشتر است یا زنون

اولین و بیشترین سوالی که درباره ی هدلایتیا زنون پرسیده می شود همین است. میزان و شدت

نور در کدام یک بیشتر است؟ ما برای پاسخ به اینسوالدر این مقاله کاملا در مورد هدلایت و

تفاوت آن با زنون ماشین صحبت کرده ایم

              هدلایت بخریم یا زنون
امروزه این امکان فراهم شده که از منابع مختلف با استفاده از راهنمای خرید انواع محصولات مانند راهنمای خرید هدلایت ماشین یک خرید اطمینان بخش رو داشته باشید به طور مثال شما روی بسته بندی تمامی چشمه های نوری مانند هدلایت، زنون، لامپ های رشته ای و حتی لامپ های خانگی این واحد را می توانید ببینید. لومن یا لومنس که آن را به صورت مختصر با (LM) نشان می دهند واحدی برای سنجیدن مقدار و شدت نور است. در خصوص هدلایت یا زنون هم به همین شکل است. میزان شدت نور را با لومن بیان می کنند. لامپ های رشته ای که به صورت فابریک روی خودرو موجود است معمولا دارای ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لومن نفوذ نور هستند. پس با این اوصاف مقدار بیشتر از این اندازه نور مناسب تری نسبت به لامپ فابریک در اختیار شما قرار می دهد. برای دانستن مقدار نور خروجی باید مقدار لومن درج شده روی بسته بندی را نگاه کنید. هدلایت و زنون معمولا دارای لومن بالای ۵۰۰۰ هستند. پس از این منظر هر دو را می توان برای استهدلایت به لامپ هایی گفته می شود که نوردهی مناسب و بالایی دارند. تکنولوژی ال ای دی و اس ام دی هدلایت ها باعث کیفیت آن ها شده است. این نوع لامپ برای چراغ جلو و پروژکتورهای داخل سپر قابل استفاده است. به گفته کارشناسان، مزیت های لامپ هدلایت، بیشتر از سایر لامپ ها است. این لامپ ها با توجه به ساختارشان، ممکن است با یا بدون ترانس باشند. ترانس ها در مسیر سیم کشی لامپ قرار می گیرند.
راهنمای خرید هدلایت ماشین

هدلایت یکی از بهترین انتخاب ها برای خودروی شماست و شما را تا سال های سال، از خراب شدن و سوختن لامپ در امان نگه می دارد. این نوع لامپ نسبت به لامپ های زنونی، دارای مزایای زیر است:

1 : شکننده نیست

2 : طول عمر بالایی دارد و معمولاً خراب نمی شود

3 : مصرف برق این نوع، خیلی کمتر از سایر لامپ هاست

4 : نورش بسیار ملایم و مناسب است و مانند زنون ها شدید و زننده نیست

5 : سریع تر روشن می شود، چرا که مانند نوع زنون، نیاز به گرم شدن برای روشن شدن ندارد

اکثر خودروهایی که چراغشان زنونی است، بعد از مدتی دچار مشکلات برقی می شوندبا وجود چراغ های هدلایت، مشکلات برقی خیلی کم بروز می کند.

چراغ های زنون برای عملکرد خود، به برق با ولتاژ بالا نیاز دارند و در تکنولوژی ساختشان، نوعی گاز به کار رفته است. هر دوی این ویژگی ها در مواقعی که این چراغ ها بشکنند، خطرآفرین خواهند بود. برق ولتاژ بالا می تواند منجر به برق گرفتگی و آتش سوزی و گاز موجود در آن می تواند به آلودگی های زیست محیطی منجر شود. هدلایت ها هیچ یک از این دو عیب را ندارند.

لازم به ذکر است که خودروهایی که به صورت فابریک دارای لامپ زنون هستند، به لحاظ قانونی ایرادی ندارند و تمامی استانداردهایی که منجر به کاهش دید سایر رانندگان می شود، مرتفع شده است. این خودروها بیشتر وارداتی هستند و چراغ آن ها متناسب با شرایط و ساختار خودشان انتخاب و تعبیه می شود. منظور از زنون های غیر استاندارد، آن دسته هستند که خود راننده بنا بر علایق شخصی به خودرو اضافه می کند که عموما غیر استاندارد هستند. استفاده از لامپ های هدلایت، ممنوعیتی ندارد، مگر در موارد خاص که باعث آسیب زدن به سایر رانندگان شود.

 

قانونی بدون هدلایت

در قانون راهنمایی و رانندگی اکثر کشور ها عواملی که سبب ایجاد مزاحمت و خطر برای دیگر رانندگان، خود راننده و سرنشینان تلقی شود جرم محسوب می گردد. حمل بار با وسایل غیر استاندارد، تردد خودرو های دود زا و یا استفاده از لامپ های خطر ساز همگی جزء جرم های رانندگی به حساب می آیند. در کشور ما نیز به همین شکل است. لامپ های زنون به دلیل تکنولوژی خاصشان سبب خطر هستند. ماهیت نور در زنون ها سبب ایجاد نابینایی مطلق در حد چهار ثانیه برای رانندگان دیگر می شود. مقدار برق مورد نیاز زنون در حد چند هزار ولت است. این امر باعث می شود که در هنگام تصادف ها و شکسته شدن لامپ زنون و اتصالی آن با بدنه حادثه های سنگینی از جمله آتش سوزی یا برق گرفتگی سرنشینان خودرو رقم بخورد. نصب زنون در ایران جرم بوده و باعث جریمه شدن می شود. بجز خودرو هایی که لامپ زنون به صورت فابریک در آن ها توسط کارخانه سازنده نصب شده است. در این خودرو ها تمامی استاندارد ها رعایت شده است. به طور کلی نصب هدلایت شامل قانون جریمه نمی شود. مگر در موارد  و شرایط خاص

نتیجه گیری کلی

 

برای انتخاب لامپ مناسب به دنبال موارد بی خطر و بی درد سر باشید. برای روشن شدن جاده در هنگام رانندگی در شب ۸۰۰۰ لومن نور مناسبی می باشد. نور زنون سفید است ولی نور هدلایت ها در رنگ های مختلفی موجود می باشد. هدلایت ها یا زنون ها در هر برندی دارای پایه های مختلفی هستند. این پایه ها برای استفاده از هر نوع لامپی ناگزیر باید رعایت شود.

 هدلایت بخریم یا زنون

خرید لامپ هدلایت ماشین

هدلایت ها نوعی از لامپ هستند که در کاسه چراغ ماشین قرار میگیرند و جایگزین لامپ اصلی خود رو می شوند این لامپ ها به نوعی جایگزین لامپ های زنون هستند که شمامیتوانید بسته به نیاز خود برای نور پایین،نور بالا ،پرژکتور و یاهمه موارد هدلایت تهیه کنیدفروشگاه لوازم جانبیاستارکو مارکتبه عنوان تواید کننده بهترین انواع هدلایت های خودرو در ایران برای شما عزیزان لیست کاملی از هدلایت های ماشین را قرارداده است که شما می توانیدبرای خرید لامپ هدلایت ماشین با مشاوره از متخصصین ما در این حوزه مناسبترین هدلایت را برای ماشین خود خریداری کنید .

02133939637

۰۹۱۲۰۲۹۵۴۹۶ - ۰۹۳۹۸۹۴۲۷۵۵

 www.starcomarket.com

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: