کد خبر: ۵۱۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶

در حال حاضر برخی افراد با استفاده از مواد اولیه غیر استاندارد و با قیمت های پایین، کالایی بی کیفیت به دست مصرف کننده می رسانند که در نهایت زیان ملی به کشور وارد می کند یکی از کارآفرینان برتر در حوزه تولید پروفیل می گوید: پروفیل در کشورهای اروپایی استانداردهای مشخص و معینی دارد.

                          جولان سودجویان در صنعت پروفیل

وی با بیان اینکه در ایران نیز تعریف و برداشتی از استاندارد های اروپایی ها پروفیل وجود دارد تصریح کرد: در اروپا سازمان ها و سیستم های اطلاع رسانی بسیار شفاف هستند حتی کیفیت و نوع مواد اولیه بکار رفته در محصول نهایی را بر روی کالا درج می کنند. این تولید کننده با بیان اینکه متاسفانه در ایران تعریف معینی از کالای استاندارد ارائه نمی شود افزود: همه ی دارندگان نماد استاندارد فقط یک گواهینامه دریافت می کنند که توضیح مشخص و قابل فهمی برای مصرف کننده ندارد. این تولیدکننده با سابقه، با اشاره به تولید پروفیل در ایران گفت: در حال حاضر حدود 100 مجموعه ی تولیدکننده پروفیل در کشور وجود دارد و این در حالی است که در بازار حدود 250 برند پروفیل داریم. وی اظهار داشت: متاسفانه کارگاه های بی نام نشانی در کشور فعال هستند که از برندهای متفرقه استفاده و محصولات بی کیفیت و غیر استاندارد تولید می کنند.

این تولید کننده پروفیل تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجمن ها و تولیدکنندگان داخلی و اجباری شدن استانداردهای تولید پروفیل در کشور از واردات پروفیل های غیر استاندارد ترکیه ای و چینی جلوگیری شد. این کارآفرین برجسته، با بیان اینکه درب و پنجره های یو پی وی سی یک کالای با دوام در صنعت ساختمان سازی است گفت: محصولات با کیفیت از یک طرف 35درصد از هدر رفت انرژی ساختمان جلوگیری کرده و از طرف دیگر فیلتری برای ورود آلودگی صوتی و گرد و غبار به محیط داخلی منازل است. این تولید کننده پروفیل با بیان اینکه عدم آگاهی مردم از کالاهای استاندارد باعث جولان سودجویان در بازار شده است افزود: در حال حاضر برخی افراد با استفاده از مواد اولیه غیر استاندارد و با قیمت های پایین، کالایی بی کیفیت به دست مصرف کننده می رسانند که در نهایت زیان ملی به کشور وارد می کند. /خبرگزاری آریا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: