کد خبر: ۵۱۹۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

بهترین موتور کرکره برقی

امروزه در اغلب منازل مسکونی و ساختمان‌های اداری و تجاری از درب‌های اتوماتیک استفاده می‌شود. با روند افزایش استفاده از این درب‌های اتوماتیک مصرف کنندگان بازار این محصول با این پرسش مواجه هستند که در میان انواع موتور کرکره برقی اتوماتیک کدام گزینه و با چه ویژگی‌هایی بهترین و مناسب‌ترین انتخاب خواهد بود. در ادامه این مقاله تلاش می‌کنیم با بررسی جزییات بهترین موتور کرکره برقی که اصلی‌ترین اجزای یک درب اتوماتیک به‌شمار می‌آید کاربران را در امر خرید این محصول راهنمایی نماییم.

انواع موتور کرکره برقی

موتور ساید

به‌طور کلی باید گفت که یک کرکره برقی می‌تواند دارای موتورهایی با کارایی متفاوت باشد. در بازار این محصولات یکی از انواع نام‌آشنا موتور کرکره برقی ساید است. موتور کرکره برقی ساید در موقع نصب در جوار کرکره برقی نصب می‌گردد. اصولا از موتور ساید در ساختمان‌هایی با تردد بالا مانند مجتمع‌های تجاری و اداری،کارخانجات صنعتی و پارکینگ مجمتع‌های مسکونی وسیع بیش‌تر استفاده می‌شود. شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین ویژگی این نوع موتور کرکره برقی با اصطلاح "آن‌بالانس" شناخته می‌شود.

 این ویژگی سبب افزایش طول عمر موتور و در نهایت کرکره برقی می‌گردد. از دیگر ویژگی‌های موتورهای ساید کارکرد بی‌دردسر آن‌ها می‌باشد، زیرا عدم استفاده از فنر و کاسه فنر در ساخت موتور کرکره برقی ساید، نیاز به تعمیرات دوره‌ای دستگاه را به کلی منتفی می‌نماید. در نهایت باید به این نکته اشاره نمود که موتور کرکره برقی ساید فرآیند نصب بسیار آسانی نیز دارد و نصاب‌ها را به دردسر زیادی نمی‌اندازد بنابراین در هزینه‌های نصب نیز مقرون به‌صرفه خواهد بود. موتور تیوبلار اصولا بسته به وضعیت درب ساختمان در سمت چپ یا راست شفت نصب می‌شوند. سیستم انتقال نیرو در این نوع موتورها به وسیله زنجیر و صفحه‌ی قدرت صورت می‌گیرد.

بهترین موتور کرکره برقی

موتور تیوبلار

نوع دیگر موتور کرکره برقی که در بازار طرفدارهایی دارد به موتور توبلار مشهور است. این نوع موتور کرکره برقی نیز برای انواع کرکره‌های برقی قابل استفاده است. از قضا به‌طور عمومی میزان استفاده از موتورهای تیوبلار در مقایسه با موتورهای ساید بالاتر است. موتور تیوبلار یک موتور لوله‌ای شکل است که فرآیند نصب بسیار آسانی دارد ، حتی آسان‌تر از نصب موتورهای ساید. همین ویژگی سبب شده است در میان کاربران معمولی طرفدارهای بیش‌تری داشته باشد. وزن کم موتورهای تیوبلار نیز از دیگر محاسن این نوع موتور کرکره برقی به‌شمار می‌رود که با توان‌های مختلف در بازار این محصولات عرضه می‌گردد. از طرف دیگر سطح ظاهری یک موتور تیوبلار پوشیده است و معمولا فضای بسیار کمی را اشغال می‌نماید، که در مواقع کمبود فضا می‌تواند خصیصه‌ای بسیار حیاتی به‌شمار آید. شاید دلیل دیگری که موتور کرکره برقب از نوع تیوبلار را پر طرفدارتر از موتورهای ساید می‌کند، قیمت پایین این نوع موتور باشد. کارایی بی‌صدا و فرآیند نصب آسان و کم‌هزینه نیز از دیگر مزایای موتور تیوبلار است.

بهترین موتور کرکره برقی

سازوکار موتور کرکره برقی

همان‌طور که از عنوان موتور کرکره برقی پیداست کارایی این نوع موتورها با قطع برق مختل می‌شود. بنابراین یکی از ویژگی‌های مهم یک موتور کرکره برقی عملکرد آن در هنگام قطع برق است. موتور کرکره برقی ساید در هنگام قطع برق دارای یک زنجیر خلاص کن است. این زنجیر به صورت رفت و برگشت ساخته شده است بنابراین با چرخاندن آن به بالا و پایین کرکره برقی را حرکت می‌دهد.

در عین حال نیز هنگام حرکت دادن زنجیر قلابی نیز توسط زنجیر کشیده می‌شود که حکم کلاچ موتور درب کرکره‌ای را دارد و وقتی پایین کشیده می‌شود اتصال زنجیر گیربکس با موتور کرکره برقی قطع می‌گردد و فشاری که وارد می‌آید ممکن است کلاچ را بشکند.

اما یک موتور کرکره برقی تیوبلار نیز در زمان قطع برق سازوکار خاص خود را دارد. این نوع موتور کرکره برقی دارای یک آچار خلاص کن است که می‌توان به شیوه‌های مختلفی آن‌ را به حرکت در آورد. برای نمونه می‌توان با چرخاندن آچار خلاص کن می توان درب اتوماتیک را به بالا یا پایین هدایت کرد.

 درست مانند کارایی سایه‌بان‌های فروشگاه‌ها که با چرخاندن یک اهرم باز و بسته می‌شوند. همچنین این کار را به وسیله یک جک اتومبیل نیز می‌شود به راحتی انجام داد. این نکته نیز حائز اهمیت است که جک خلاص کن کرکره برقی تیوبلار در هنگامی که اتصال برق قطع نمی‌باشد نیز کارایی دارد و کاربران می‌توانند بدین وسیله درب پارکینگ را باز یا بسته نمایند.

 

بهترین برندهای موتور کرکره برقی

به‌طور کلی در حال حاضر در بازار این نوع محصولات موتورهای ساخت شرکت‌های چینی و شرکت‌های اروپایی عرضه می‌گردد. اما این نکته قابل ذکر است که موتور تیوبلار ساخت شرکت‌های اروپایی معمولا با هدف استفاده در پرده‌های برقی و سایبان‌ فروشگاه‌ها تولید می‌گردد.

اما در مقابل موتورهای تیوبلار ساخت شرکت‌های چینی که بازار کشور ما را به‌طور اکثریت در دست دارد با نیروی بالاتری و برای استفاده در درب‌های پارکینگ منازل و ساختمان‌های دیگر تولید و عرضه می‌گردد. به عنوان نکته آخر باید اشاره کنیم از آن‌جایی که در خرید موتور کرکره برقی ساخت شرکت‌های اروپایی با مشکلاتی همچون سختی تشخیص کالای اصل از کالای تقلبی و همچنین خدمات پس از فروش ضعیف این نوع موتورهای کرکره برقی پیشنهاد می‌شود کاربران انواع موتور کرکره برقی ساخت شرکت‌های چینی را در سبد خرید خود قرار دهند.

بهترین موتور کرکره برقی

در مقاله فوق تلاش کردیم به شکلی اجمالی و مفید به معرفی ویژگی‌های یک موتور کرکره برقی مرغوب و استاندارد اشاره نماییم. امید داریم کاربران با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم برای خرید بهینه این محصولات را به دست آورده باشند. اگر مایل به اطلاعات بیشتر در زمینه کرکره برقی و جک درب پارکینگ می باشید به سایت www.Dcakala.com  رجوع کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار