کد خبر: ۵۱۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

فرمانده نیروهای زمینی عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که تلاش‌های گسترده‌ای برای تقویت امنیت مرزها با سوریه از طریق حفر خندق‌ها، کشیدن سیم‌های خاردار و افزایش پایش الکترونیکی صورت می‌گیرد.

به گزارش شفاف، به نقل از روسیا الیوم، قاسم محمد صالح، فرمانده نیروهای زمینی عراق در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد: تلاش گسترده‌ای برای تقویت امنیت مرزها با سوریه از جمله ایجاد خندق‌هایی که مانع حرکت می‌شوند و ایجاد سیم‌های خاردار و گسترش نظارت الکترونیکی صورت می‌گیرد تا پویایی امنیتی برای مقابله با گروه‌های تروریستی داعش ادامه یابد.

وی ادامه داد: عملیات امنیتی در چارچوب حوزه‌های استحفاظی عملیات‌ها در بخش‌های مختلف برای از بین بردن عناصر تروریستی در مرزها با سوریه در جریان است.

وی با بیان اینکه این اقدامات با هدف تداوم توانمندی‌های امنیتی برای مقابله با عناصر گروه تروریستی داعش صورت گرفته است، اظهار کرد: این اقدامات منجر به کاهش شدید توانمندی داعش شده است.

سرلشکر صالح تاکید کرد: فرماندهی نیروی زمینی ارتش به عملیات خود برای جست‌وجوی مخفیگاه داعش و نابودسازی آن ادامه خواهد داد.

فرماندهان نظامی عراق از جمله سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی نیروهای مسلح عراق پیشتر از ضعف طرف سوری در کنترل مرزها و نفوذ عناصر داعشی از جانب این کشور به عراق انتقاد کرده بود.

عراق طی هفته‌های جاری شاهد چندین عملیات امنیتی بوده که منجر به هلاکت تروریست موسوم به «ابویاسر العیساوی» والی داعشی عراق و «ابوحسن الغریباوی» والی داعش در جنوب عراق شد.

نیروهای عراقی تقریبا هر روزه از بازداشت عناصر داعش در مرزها با سوریه و در برخی مواقع از بازداشت گروه‌های بزرگی که خانواده‌های عناصر داعش را به عراق فراری می‌دهند، خبر می‌دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار