کد خبر: ۵۱۹۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری همایش تکریم خادمان قرآن کریم در اوایل هفته پیش رو با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری مراسم تکریم خادمان قرآن کریم،‌ گفت:‌ در پرتو عنایات خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر(عج) در آغازین روزهای هفته پیش رو و در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور محترم، رسماً از خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در دوره‌های بیست و چهارم و بیست و پنجم تجلیل خواهد شد.

وی افزود:‌ تجمیع دو دوره ۲۴ و ۲۵ در یک مراسم از جهت هم‌زمانی به خاطر اصرار معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برای حضور رئیس جمهور بود که طبق هماهنگی‌های به عمل آمده، مقرر بود در ماه مبارک رمضان در بهار ۱۳۹۹ برگزار شود، اما به خاطر شیوع بیماری کرونا به تأخیر افتاد. خوشبختانه با توجه خاصی که دفتر رئیس جمهور محترم انجام داد و نیز پیگیری‌های موثر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، این امکان عملاً برای آغاز هفته آینده محقق شده است و مراسم تکریم خادمان قرآن کریم در اوایل هفته آینده به صورت حضوری برگزار می‌شود.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه تکریم خادمان قرآن کریم با هدف الگودهی به جامعه و معرفی اسوه‌ها و قله‌های قرآنی در حوزه‌های گوناگون انجام می‌شود، تصریح کرد: ان‌شاءالله این اقدام به جریان‌سازی‌های موثر فکری، فرهنگی و گفتمانی در حوزه قرآن کریم و فرهنگ اسلامی ختم شود؛ این هدف بسیار مقدسی است که در برگزاری آیین‌های انتخاب و معرفی خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران نیز وجود داشته و معاونت قرآن و عترت عملاً در حال استمرار بخشیدن به همان اهداف متعالی مسئولان ارشد قرآنی در سال‌های گذشته است. سنت مبارکی خواهد بود که ان‌شاءالله بتوانیم در آینده در حوزه‌های دیگری نمود جدی‌تری ببخشیم و بتوانیم بخشی از اهداف متعالی و سازمانی خودمان را در قبال فرهنگ سازی و ترویج گفتمان قرآنی انجام دهیم.

فقهی‌زاده بیان کرد: این خادمان در مجموع ۱۸ نفر هستند و از بزرگان و فعالان قرآنی در حوزه‌هایی همچون حفظ قرآن، خوشنویسی و کتابت قرآن، امور هنری، مدیریت قرآنی، قرائت قرآن، آموزش و داوری و تحقیق و پژوهش‌های قرآنی، هستند. با افزوده شدن این ۱۸ نفر به مجموع خادمان قبلی حدوداً ۲۵۰ نفر خادم قرآنی در دوره‌های گوناگون به جامعه معرفی شده‌اند که بسیاری از اینها منشأ آثار و خدمات بزرگ قرآنی تلقی می‌شوند.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد افزود: با اتمام آیین معرفی خادمان قرآن کریم در دو دوره ۲۴ و ۲۵ حرکت جدی خودمان را با هماهنگی انجمن خادمان قرآن کریم برای انتخاب خادمان قرآن کریم در سال ۱۴۰۰ و دوره ۲۶ آغاز خواهیم کرد. این دوره بر اساس برنامه باید در ماه مبارک رمضان انجام شود. مقدمات لازم را پیگیری می‌کنیم تا این اتفاق مبارک در رمضان سال آینده رخ دهد و اگر با تأخیر روبرو شود، در ماه‌های بعد از آن برگزار شود، تلاش خواهیم کرد تا پایان مأموریت خدمتگزاری دولت دوازدهم بیست و ششمین دوره انتخاب و تکریم خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از سوی این معاونت برگزار شده باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: