کد خبر: ۵۱۹۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

یکی از نزدیکان معروف‌ترین زن زندانی در عربستان سعودی گفت، این زندانی سرانجام پس از هزار روز بازداشت، آزاد شده است.

                          سرشناس‌ترین زن زندانی در عربستان آزاد شد

به گزارش شفاف، خانواده «لُجین الهَذلول»، معروف‌ترین زن مخالف سیاست‌های «محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی می‌گوید او امروز چهارشنبه آزاد شده است.

«لینا الهذلول»، خواهر لجین چهارشنبه‌شب با انتشار تصویری از گفت‌وگوی تصویری با او در حساب توییتری خود نوشت که «لجین الهذلول در خانه است».

به گفته لینا الهذلول، خواهرش بعد از تحمل ۱۰۰۱ روز زندان آزاد شده است. لجین از سال ۲۰۱۸ در بازداشت به سر می‌برد.

الهذلول به همراه زنان دیگری از جمله «سمر بدوی»، «نسیمه الساده»، «نوف عبدالعزیز» و «میساء الزهرانی» در می ۲۰۱۸ و چند ماه پیش از صدور مجوز رانندگی برای زنان در عربستان سعودی دستگیر شد و به گفته خانواده‌اش، تحت شکنجه قرار گرفت.

دادگاه کیفری ویژه ریاض، پیشتر بدون ذکر نامی از لجین الهذلول، او را به تحریک به تغییر نظام سیاسی عربستان، تلاش برای کمک به طرح‌های خارجی در داخل کشور با استفاده از یک شبکه با هدف آسیب رساندن به نظم عمومی و همکاری با تعدادی از افراد و نهاد‌هایی که به موجب قانون مبارزه با جرایم تروریسم و ​​تأمین مالی آن مجرمند، متهم کرده بود.

با تغییر در کاخ سفید و روی کار آمدن دولت بایدن، ناظران معتقدند واشنگتن احتمالا برای فشار به ریاض و شخص محمد بن سلمان پرونده ترور فجیع «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسول‌گری عربستان در استانبول و پرونده زنان بازداشتی را فعال کند.

گذشته از این، ولی عهد سعودی رسماً متهم به تلاش برای ترور یکی از افسران اطلاعاتی سابق عربستان در آمریکا شده است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار