کد خبر: ۵۱۹۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از گفتگو و رایزنی واشنگتن با شرکا و متحدان خود و اعضای کنگره برای اتخاذ رویکردی هماهنگ در قبال ایران خبر داد.

                          گزینه‌های پیشنهادی به ایران را فعلا علنی نمی‌کنیم

به گزارش شفاف، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد پنج شنبه (به وقت تهران) در یک نشست خبری در واکنش به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر آغاز تولید اورانیوم فلزی از سوی ایران از روز هشتم فوریه گفت: «تمایل ندارم در مورد گزارش آژانس اتمی یا دست کم یک گزارش کذایی که آن را ندیده ام صحبت کنم. اما از منظری وسیعتر این [اقدام ایران] - و هر آنچه که طی هفته ها و ماههای اخیر در مورد رفتار ایران گفته ایم- گامهایی است که [تهران [برای دور شدن هرچه بیشتر از برجام برداشته است. این مایه نگرانی ماست و همین امر ضرورت برخورد ما با این چالش را مطرح می کند».

وی در ادامه گفت که آمریکا در حال گفتگو و رایزنی با شرکا و متحدان خود و همچنین اعضای کنگره است تا تضمین کند که رویکرد واشنگتن در قبال ایران هماهنگ و همگام بوده و از بالاترین شانس موفقیت برخوردار است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار زیاده خواهی های واشنگتن مبنی بر لزوم پایبندی مجدد ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا به آن گفت که پیشنهاد مطرح شده در این باره ماههاست که روی میز است و مدعی شد که «آمریکا به درخواستهای خود برای بازگشت ایران به برجام ادامه می دهد چرا که به باور آمریکا این اقدام راه را برای دیپلماسی می گشاید».

ند پرایس در پاسخ به پرسشی در مورد سیاست «هویج و چماق» آمریکا برای بازداشتن ایران از لغو محدودیتهای برجامی گفت: «خب ما اظهارات مقامات تهران را شنیدیم. ما تمایل داریم که از وسوسه مذاکره علنی بپرهیزیم. دست کم در این برهه زمانی، ما نمی خواهیم تدابیری که ممکن است پیشنهاد شود را علنی کنیم. یک دلیلش این است که ما در حال رایزنی با متحدان و شرکای خود و اعضای کنگره هستیم تا بار دیگر مطمئن شویم که هم راستا هستیم و تنها زمانی که احساس کنیم ما دارای یک رویکرد هماهنگ نسبت به این چالش فوری هستیم، با ایرانی ها وارد تعامل می شویم».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار