کد خبر: ۵۱۹۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا تصریح کرد در توافق هسته ای این واشنگتن بود که باعث هرج و مرج شد و تهران به تعهدات خود پایبند بوده است.

                          مقام پارلمان اروپا: ایران هرگز توافق هسته ای را نقض نکرد

به گزارش شفاف، رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت تهران تعهدات برجامی خود را نقض نکرده است.

خانم کورنلیا ارنست با تاکید بر آغاز هر چه سریعتر مذکرات با ایران تصریح کرد ایران در ارتباط با برجام (توافق هسته ای) به تعهدات خود پایبند بوده است.

رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا همچنین تصریح کرد این واشنگتن بود که باعث هرج و مرج شد و تهران هرگز توافق هسته‌ای را نقض نکرده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که واشنگتن خود با خروج یک جانبه از برجام این توافق را نقض کرد.

«برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام، تیرماه سال ۱۳۹۴ میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه ۱+۵) حاصل شد.

آمریکا از نخستین روز‌های توافق هسته ای، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت و وی بار‌ها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار