کد خبر: ۵۱۹۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

رئیس سازمان بهزیستی کشور به مخالفت اعضای شورای شهر تهران در واگذاری مراکز بهاران به این سازمان، واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگویی،  درباره مخالفت شورای شهر تهران با واگذاری مراکز بهاران به سازمان بهزیستی، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه درباره موضوع آسیب‌های اجتماعی تصریح شده که دستگاه‌های مختلف با همکاری مشترک در زمینه کنترل، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت داشته باشند که یکی از دستکاه‌های مسئول شهرداری‌ها هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این که اعضای شورای شهر تهران با واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی مخالفت کردند شاید این برداشت را داشتند که قرار است مالکیت املاک شهرداری، به سازمان بهزیستی واگذاری شود در صورتی که این طور نیست. مطالبه ما این است که این مراکز بهاران که از گذشته هم در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعال بوده است در حال حاضر هم برای موضوع آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود و با مشارکت مردمی، خیرین، موسسات غیر دولتی و گروه‌های جهادی در حوزه آسیب‌های اجتماعی مانند؛ معتادان متجاهر، کودکان کار و خیابانی و... اداره شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت کاهش آسیب‌های اجتماعی یک اقدام بین دستگاهی است، گفت: در روز یکشنبه پیش رو در صحن شورای شهر تهران حضور پیدا خواهیم کرد و فعالیت‌های انجام شده را ارائه خواهیم داد و علاوه بر مطالبه اداره این مراکز از شورای شهر تهران، از شهرداری تهران هم خواستار یک همکاری و مشارکت با سازمان بهزیستی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: به شورای شهر تهران اعلام خواهیم کرد که با حفظ مالکیت مراکز بهاران برای شهرداری تهران، اداره مراکز بهاران را به سازمان بهزیستی واگذار کنند و اداره این مراکز هم با جذب مشارکت‌های مردمی خواهد بود تا در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مراکز فعالیت داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: