کد خبر: ۵۱۹۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

عضو شورای شهرتهران نسبت به اظهارات اخیر محسن هاشمی درباره حاشینه‌نشینی واکنش نشان داد.

به گزارش شفاف، محمد سالاری عضو شورای شهر در گفت‌وگویی، در واکنش به اظهارات محسن هاشمی مبنی بر اینکه «مشکل حاشیه‌نشینی را از مجلس و دولت پیگیری کنید»، اظهار کرد: مسئولیت سکونتگاه‌های غیررسمی که در محدوده طرح تفصیلی شهر تهران قرار دارند، با شهرداری، شورای شهر و دستگاه‌هایی است که در ستاد بازآفرینی شهری عضو هستند.

وی ادامه داد: در پایتخت رئیس ستاد بازآفرینی، شهردار تهران است اما اکثر وزارتخانه‌های دولت عضو این ستاد هستند، به موجب قانون اینها تکلیف دارند که در ساماندهی بافت‌های ناکارآمد شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی وظایف خودشان را انجام بدهند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: متاسفانه در تمامی دوره‌های گذشته، دولت و وزارتخانه‌های دولتی به طور کامل به وظایف خود عمل نکردند و بخش قابل توجهی از این مسئولیت به گردن شهرداری افتاده است، ما در شهرداری تهران و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده، مصوب کردیم که شهرداری هیچ عوارضی از این بافت‌ها دریافت نکند و این یعنی ما حداکثر بسته تشویقی را ارائه کردیم،  افراد حاشیه‌نشین حتی اگر بخواهند نمای خانه خود را هم تغییر بدهند، شهرداری هزینه آن را می‌پردازد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از این افراد حتی یخچال هم ندارند، چطور به فکر تغییر بنا باشند؟ گفت:  باید بقیه سازمان‌ها و نهادها اعم از بهزیستی، کمیته امداد، بانک‌ها و... مشارکت کنند و وارد میدان شوند، موضوع  ملی است و مقام معظم رهبری طی این سال‌های اخیر خودشان مدیریت جلسه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را به عهده گرفته است.

سالاری یادآور شد: ما در این زمینه همیشه تذکراتی دادیم و شهرداری یکی از نهادهای پیشگام در ایفای مسئولیت خود بوده است، همچنین لازم است وزارت نیرو انشعابات آب و برق را به صورت رایگان در اختیار افراد حاشیه‌نشین قرار دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: