کد خبر: ۵۱۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

وزارت دفاع افغانستان: بیش از ۱۵۰ عضو طالبان کشته شدندوزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که تنها در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۱۵۰ عضو طالبان طی درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در نقاط مختلف این کشور کشته شده‌اند.

                          افغانستان: بیش از ۱۵۰ عضو طالبان کشته شدند

 

به گزارش شفاف، این وزارتخانه در اطلاعیه ای افزود: طی درگیری و حملات هوایی جنگنده های ارتش افغانستان ۸۸ عضو گروه طالبان در استانهای ننگرهار، قندهار و هلمند کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

بر پایه این گزارش، همچنین ۱۸ عضو گروه طالبان در شهرستان «ارغنداب» استان قندهار در حمله هوایی ارتش کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان اضافه کرد: ۱۶ تن از اعضای قطعه سرخ گروه طالبان در شهرستان «ناوه» استان هلمند در حملات هوایی جنگنده های ارتش کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

در اطلاعیه آمده است: ۵۵ عضو گروه طالبان نیز در شهرستان «شیرزاد» استان ننگرهار در عملیات هوایی کشته شدند و مقداری مهمات و تعدادی سلاح آنها نیز از بین برده شد و ۳۸ حلقه مین کشف و خنثی شد.

بر اساس این گزارش، در ادامه این حملات ۳۲ تن از اعضای طالبان زخمی و ۵ تن شان دستگیر شدند.

این در حالی است که مقامات دولتی و نهادهای امنیتی افغانستان از تشدید جنگ با رسیدن فصل بهار سخن می گویند.

حملات میان وزارت دفاع افغانستان و گروه طالبان در حالی جریان دارد که دو طرف از ۲۲ شهریور ۹۹ با ارسال هیات هایی به دوحه قطر مذاکراتی را به منظور دستیابی به صلح آغاز کرده اند، اما هنوز نتیجه ای از این مذاکرات عاید ملت افغانستان نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار