کد خبر: ۵۱۹۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بازدید عصر امروز (یکشنبه) اعضای این کمیسیون از زندان بزرگ تهران خبر داد.

                          بازدید اعضای کمیسیون اصل ۹۰ از زندان بزرگ تهران

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس امروز عصر (یکشنبه ۲۶ بهمن) از زندان بزرگ تهران بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات زندانیان، کارمندان و مسئولان این زندان قرار گرفتند.

وی افزود: در گفتگو‌هایی که اعضای کمیسیون با زندانیان این زندان داشتند محبوسین از عدم ارتباط مستمر و به موقع‌شان با دادیاران و قضاتی که پرونده‌های آن‌ها را در دست دارند گله‌مند بودند و مشکل عمده آن‌ها این موضوع بود و خواستار ارتباط بیشتر با دادیاران و قضات‌شان بودند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: همچنین در ارتباط با کارمندان زندان از حقوق پایین خود گله‌مند و خواستار اعمال قانون تسری فوق‌العاده شغل در مورد کارمندان زندان بودند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: در مورد مسئولان زندان هم این مسئولان عنوان می‌کردند که تجهیزات امنیتی و همچنین رفاهی به اندازه کافی در اختیار ندارند و از این حیث با محدودیت‌هایی مواجه اند.

وی افزود: همچنین مسئولان زندان می‌گفتند بعضاً به واسطه شرایط خاصی که پیش می‌آید بیشتر از ظرفیت زندان افرادی برای حبس به زندان فرستاده می‌شوند که این خود مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: علاوه بر این مسئولان زندان عنوان می‌کردند که زندانیان به دلایل شرایط خاص روحی و روانی که دارند بعضاً پیش می‌آید که به ساختمان زندان آسیب می‌زنند و علاوه بر بحث ساخت و جایگزینی زندان موضوع بازسازی زندان‌ها نیز مسئله‌ای است که باید مدنظر قرار گیرد.

پژمانفر خاطرنشان کرد: متأسفانه در کشور قانون مجازات جایگزین حبس به درستی انجام نمی‌شود ما در بازدید با زندانیانی مواجه شدیم که یکی پزشک و دیگری داروساز بود و به دلیل تخلفی که مرتکب شده بودند در حبس به سر می‌بردند.

وی افزود: اگر قانون جایگزین مجازات حبس به درستی انجام شود به جای اینکه یک داروساز و یا یک پزشک در یک مدت معین در حبس باشند می‌تواند از خدمات وی در طول این مدت به صورت رایگان به نفع مردم استفاده کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان گفت: ما در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس موضوع اجرای قانون مجازات را به طور جد مورد پیگیری خواهیم داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار