کد خبر: ۵۱۹۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵

ائتلاف پیمان آنتلانتیک شمالی (ناتو) تاکید کرد، ماموریتش در عراق در زمینه مقابله با تروریسم متوقف نشده بلکه با توجه به وضعیت میدانی توسعه نیز می‌یابد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت العین الاخباریه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد: به عملیات خود را در عراق تا زمان اطمینان یافتن از نابودی کامل داعش تروریستی ادامه خواهیم داد.

اخیرا با آغاز مرحله جدید در جنگ علیه داعش در عراق در پی انفجارهای خونین در بغداد نیروهای امنیتی این کشور حمایت لجستیکی از ائتلاف بین‌المللی دریافت کرد.

فرماندهی عملیات مشترک اعلام کرد، نیروهای امنیتی عراق تجهیزات نظامی را از رهگذر برنامه صندوق آموزش و تجهیز در پایگاه هوایی الاسد دریافت کردند.

تحسین الخفاجی، سخنگوی عملیات مشترک در بیانیه‌ای اظهار کرد: تامین اعتبار تجهیزات جدید به واسطه برنامه صندوق آموزش و تجهیز در پایگاه هوایی الاسد برای مقابله با داعش انجام می‌شود.

او توضیح داد: تجهیزات شامل ۱۵ دستگاه خودروی چهار چرخ محرک و تجهیزات امنیتی اساسی برای ارتش عراق در راستای انجام عملیات روزانه در نبرد مستمر با داعش است.

همچنین استولتنبرگ در آستانه اجلاس وزیران دفاع ناتو اظهار کرد: ناتو در زمان مناسب بدون این‌که پیشروی حاصل شده در افغانستان با خطر روبه‌رو شود و از بین برود، افغانستان را ترک خواهد کرد.

او گفت: هچنان مشکلات بسیاری در افغانستان وجود دارند و تصمیم به خروج به شکل گروهی در زمان مناسب آن اتخاذ خواهد شد و نمی‌خواهم درباره تصمیماتی که وزیران دفاع ناتو خواهند گرفت، حکم قبلی بدهم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار