کد خبر: ۵۱۹۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل موضع این رژیم را درباره بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته‌ای بیان کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، گیلعاد اِردان نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در گفت و گو با رادیو ارتش اسرائیل درباره تصمیم دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای گفت: اگر دولت جدید تصمیم بگیرد به توافق بازگردد، قادر نخواهیم بود که بخشی از این روند باشیم. 
اردان در این باره افزود: ما بر این عقیده‌ایم که اگر آمریکا به توافقی که از آن خارج شده بود، بازگردد، تمام اهرم فشارش را از دست خواهد داد. 
او در اظهاراتی خصومت آمیز علیه ایران مطرح کرد: به نظر می رسد که تنها تحریم های فلج کننده، حفظ تحریم های فعلی و حتی افزودن تحریم های جدید به همراه تهدید معتبر نظامی که ایران از آن بترسد،  ممکن است ایران را وارد به مذاکراتی واقعی با کشورهای غربی کند که می تواند در نهایت به توافقی بیانجامد که واقعا قادر به جلوگیری از پیش روی ایران(به سمت تسلیحات هسته‌ای) باشد.

جو بایدن گفته است که قصد دارد در صورت «بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای»، آمریکا را به این توافق بازگرداند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای از آن خارج شده و تحریم های متعددی را بر ایران اعمال کرد. 
تقاضای بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای در حالی مطرح می شود که ایران در نتیجه خروج دولت آمریکا از توافق هسته ای، متحمل شدن تحریم های اقتصادی و تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در زمینه کاهش تاثیر این تحریم ها و عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، برخی تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش داد.

البته به گفته مقامات کشورمان، این اقدامات در صورت پایبندی تمامی اعضای توافق به تعهداتشان، بازگشت پذیر است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار