کد خبر: ۵۱۹۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

شماری از هواداران «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه با برپایی تظاهراتی در پایتخت این کشور آزادی سریع وی را خواستار شدند.

                          تداوم تظاهرات هواداران شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه

به گزارش شفاف، منابع خبری غروب سه شنبه به وقت تهران از برگزاری تظاهراتی از سوی هواداران رهبر جنبش اسلامی در پایتخت نیجریه خبر دادند.

هواداران «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه سه شنبه با برپایی تظاهراتی در شهر «آبوجا» پایتخت این کشور آزادی بدون قید و شرط وی را خواستار شدند. در تصاویر منتشر شده از این تجمع مردمی مسالمت آمیز هواداران شیخ زکزاکی با در دست داشتن دستنوشته‌ها و تصاویری در حمایت از رهبر جنبش اسلامی نیجریه مشاهده می‌شوند.

شیخ زکزاکی از آذر ۱۳۹۴ با حمله نیرو‌های ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت «کادونا» در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیرو‌های امنیتی و نظامی نیجریه، «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم می‌کنند. سازمان عفو بین‌الملل نیز اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ گزارش داد که ارتش نیجریه مرتکب کشتار شیعیان، دفن آن‌ها در گور‌های جمعی و نابود کردن اسناد مرتبط با این جنایت شده است.

در هفته‌های گذشته نیرو‌های امنیتی نیجریه به تجمع هواداران شیخ ابراهیم زکزاکی حمله کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار