کد خبر: ۵۱۹۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

طی روز‌های اخیر گفتگو‌های فشرده‌ای میان مقام‌های ارشد روسیه و رژیم صهیونیستی درباره سوریه انجام شده است.

                          مذاکرات فشرده روسیه و اسرائیل درباره سوریه

به گزارش شفاف، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشت که یک مقام ارشد اسرائیلی گفته که طی روز‌های اخیر تل‌آویو و مسکو گفتگو‌های فشرده‌ای در سطوح بالا درباره سوریه داشته‌اند.

بر اساس گفته این مقام رژیم صهیونیستی، طی روز‌های اخیر گفتگو‌هایی میان «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و همچنین میان «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و «سرگئی شویگو» وزیر دفاع سوریه انجام شده است.

طی این مدت «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مذاکراتی داشتند.

چهارشنبه گذشته و در روزی که تماس تلفنی میان گانتز و وزیر دفاع روسیه انجام شده بود، نشستی نیز میان سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه و معاون وزیر دفاع روسیه برگزار شده بود.

وابسته نظامی رژیم صهیونیستی در مسکو نیز در این نشست حضور داشته است.

تماس تلفنی پوتین و نتانیاهو هفته پیش انجام شد و کاخ کرملین اعلام کرد که در این گفت‌و‌گوی تلفنی دو طرف در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و مسائل مورد توجه طرفین به خصوص در شرایط فعلی منطقه بحث و رایزنی کردند.

بر اساس گزارش‌ها در این تماس تلفنی پوتین و نتانیاهو توافق کردند که هماهنگی‌ها میان روسیه و رژیم صهیونیستی در موضوعات مختلف ادامه یابد و دفتر نتانیاهو نیز در بیانیه‌ای مدعی شد که در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل منطقه‌ای و استمرار هماهنگی‌ها در خصوص تحولات امنیتی در منطقه گفتگو کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار